Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Bouvier des Ardennes

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Bouvier des Ardennes ırkının ana vatanı Belçika olarak bilinmektedir. Uzun tüyleri sayesinde kendine özgü bir görünüş yapısı bulunan bu köpeklerin pek çok film ya da çizgi filmde de konu olduğu bilinmektedir.

Kısa boylu olmalarına rağmen kaslı ve sıkı bir vücutları vardır. Bununla birlikte kalın kürklerinin sayesinde de farklı iklim koşulları içerisinde olumsuz etkilenmeden yaşayabildikleri bilinmektedir.

Temel Özellikleri
Bouvier des Ardennes’in belirgin özellikleri uyumlu ve her koşulda hayatta kalabilen olarak bilinmektedir. Ev içerisinde rahatlıkla yaşamlarını sürdürebilmekte ve ev üyeleri ile güzel ilişkiler kurabilmektedirler.

Yalnızca insanlarla değil aynı zamanda hayvanlarla da iyi bir iletişim içerisinde olan bu köpek ırkının eğitim almaları durumunda uyumlu yapılarına sabırlı davranışların da eklendiği bilinmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Bouvier des Ardennes’in görünüşü gri ve yoğun kürkleri ile tanınan bu köpekler, soğuk iklim koşullarında yaşam sürebilecek düzeyde bir kürke sahiptirler. Özellikle kış şartlarında sürülerin takip edilmesini sağlayan bu koruyucu kürkler, bu ırkı diğer köpek ırklarından ayrıştıran bir özellik olarak bilinmektedir.

Kısa bacakları olan bu köpeklerin gövdeleri daha iridir. Fakat genel vücut yapılarına bakıldığında orta boylu ve sıkı bir vücutları olduğu görülmektedir.

Karakter Özellikleri
Bouvier des Ardennes’in karakteri şunlardır:

Hem insanlarla hem de hayvanlarla iyi iletişim kurabilirler.
Yaşadıkları ortamlara kolay bir biçimde uyum sağlarlar.
Eğitim almak için uygun bir doğaları vardır.
Sürülerin kontrol edilmesi, güdülmesi gibi becerileri de bulunmaktadır.
Bakımı
Bouvier des Ardennes’in bakımı tüy döken bir köpek olması nedeniyle zorlayıcı olabilmektedir. Neredeyse her gün tüylerinin taranması gerekli olduğu için bu konuda zorlananlar için tüylerin düzenli olarak kısaltılması önerilmektedir.

Uyku ihtiyaçlarının fazla olduğu göz önünde bulundurularak bir yaşam şeklinin sürdürülmesi sağlıkları açısından oldukça önemlidir.

Beslenmesi
Bouvier des Ardennes’in beslenmesi kilo almaya meyilli bir köpek olduğu için diyet mamalar ile yapılmalıdır. Normal mamaların tüketilmesi durumunda ise porsiyonların küçük olacak şekilde ayarlanması gerekmektedir.

Mama tüketiminde öğünlerin de iki defa olması sağlıklı beslenme için uygun miktarlardır. Daha fazla tüketilmesi Obezite ve benzeri hastalıkların oluşmasına neden olabilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular