Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Boxer

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Boxer Almanya tarafından farklı köpek ırklarının karıştırılması sonucu elde edilmiş olan bir çalışma köpeği türüdür. Günümüzde çalışma köpeği olmaktan ziyade ailelerle birlikte yaşamakta olan ev köpeği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sinirli ve agresif bir yüz ifadesi olmasına rağmen karakter bakımından oldukça neşeli ve enerji dolu bir köpek ırkıdır. Hem insanlarla hem de hayvanlarla iyi ilişiler sürdürme becerileri bulunmaktadır.

Bakım veren kişiye yönelik bir bağ kurarlar ve bu bağ sayesinde komut alırlar. Tüm bu özellikleri ile evde yaşarken herhangi bir zorluk çıkarmazlar fakat mutlaka sıkça egzersiz yaptırılması gereklidir.

Temel Özellikleri
Boxer’ın belirgin özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Uyumlu ve sosyal ilişkileri güçlüdür.
Oyun oynamayı çok sever ve her ortamda oyun oynamak isterler.
Enerjileri yüksek olduğu için sık sık dışarıya çıkarılarak enerjilerinin atılması gerekir.
Farklı renklerde bulunan cinslerine rastlamak mümkündür.
Görünüş ve Yapısı

Boxer’ın görünüşü eğik kulakları ve iri gövdeleri ile tanınmaktadır. Sert bir bakışları olmasına rağmen alışanlar için bu bakışlar sert bir görüntünün yanı sıra sevimli bir yapı sunmaktadır.

Büyük köpekler ailesi içerisinde yer alsalar da dev bir köpek örneği değildir. Fakat yetişkinlikte 20 kilo ve üzerine çıktıkları bilinmektedir.

Karakter Özellikleri
Boxer’ın karakteri bakımından neşeli ve enerji dolu bir köpek olarak bilinmektedir. Özellikle çocuklar için iyi bir oyun arkadaşı oldukları bilinmektedir. Küçük ve renkli topları onların en çok ilgilerini çeken oyuncaklar arasında yer almaktadır.

Aile üyeleri ile iyi ilişkiler kuran bu ırk aynı zamanda farklı hayvanlarla da iletişim kurabilmektedir. Bu nedenle sosyal hayat içerisinde becerileri gelişmiş olan hayvanlar arasında yer almaktadır.

Bakımı
Boxer’ın bakımı oldukça kolaydır. Tüyleri uzun olmadığı için günlük tarama işlemi bakım için yeterli görülmektedir. Yalnızca kulakları kapalı olduğu için o bölgenin temiz tutulması önemlidir.

Beslenmesi
Boxer’ın beslenmesi için doğru mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Mamalar nedeniyle çok fazla kilo almaları söz konusu olabileceği için yağ oranı yüksek olmayan fakat besin değeri bakımından zengin olan ürünlerin tercih edilmesi, sağlıklı beslenme açısından oldukça önemlidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler