Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Brezilya Mastiff

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Brezilya Mastiff ırkı büyük köpek ırkları arasında yer almaktadır. Brezilya asıllı olmalarının yanı sıra uzun süre köleler için gözcü görevinde bulunmuşlar, günümüzde ise çoğunlukla ev köpeği olarak bilinmektedirler.

Uyumlu ve sadık yapıları sayesinde ev içerisinde rahat bir biçimde yaşamlarını sürdürebilirken, bahçesi olan alanlarda daha sağlıklı olacakları ön görülerek yaşam alanlarının belirlenmesi önerilmektedir.

Temel Özellikleri
Brezilya Mastiff’in belirgin özellikleri iyi bir gözlemci olmalarıdır. Çevrede oluşan farklılıkları hızlı bir biçimde gözlemler ve olumsuz durumlara tepki verirler. Bunun yanı sıra gözlem görevlerinde de başarılı bir biçimde yer alabilirler.

Sevdikleri ile uyumlu bir ilişki yakalarken sevmediği kişilere karşı daha saldıran bir tutumları olduğu bilinmektedir. Bu nedenle iyi bir ilişki kurulmaması halinde kişilerin kendilerini güvence altına almaları gerekir.

Görünüş ve Yapısı

Brezilya Mastiff’in görünüşü sarkık ve kıvrımlı bir deriden oluşmaktadır. İri gövdelerinin karın ve boyun kısımları başta olmak üzere oldukça gevşek bir deri görünümüne sahip olmakla standart köpek görünümünden farklılaştıkları söylenmektedir.

Karakter Özellikleri
Brezilya Mastiff’in karakteri özellikleri şunlardır:

Bakım veren kişilere sadık köpeklerdir.
İnsanlar tarafından olumlu bir iletişim kanalı tercih edildiğinde iyi ilişkiler kurabilirler.
Evde yaşama koşullarına uyum sağlayabilirler.
Sakin ve kendilerinden emin bir yapıları vardır.
Eğitim için uygun olmalarına rağmen profesyonel biri tarafından eğitim almaları gerekir.
Bekçilik ya da koruma gibi görevleri de başarı bir biçimde yürütebilirler.
Bakımı
Brezilya Mastiff’in bakımı kısa tüyleri olması nedeniyle sürekli taranma gerektirmez. Fakat derileri ince olması nedeniyle alerjik durumların oluşması riskine karşı bulundukları ortama ya da yedikleri besinlere dikkat edilmesi gerekir.

Çok hareketli bir köpek türü değildir fakat sıklıkla dışarıya çıkıp dolaşmak isteyebilir. Bu nedenle iki günde bir olacak şekilde dışarıda egzersiz yapmasına izin verilecek şekilde bir yaşam prensibi sağlanmalıdır.

Beslenmesi
Brezilya Mastiff’in beslenmesi esnasında köpeğin iri olduğu düşünülerek onun beslenme standartlarına uyun mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Mamalar verilirken aşırı yememesi için ölçülerin belirleyici olmasına özen gösterilmelidir. Aksi durumda kilo problemleri beraberinde farklı hastalıklara da yol açabilmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular