Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

British Kedi

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
British kedi British Shorthair kedi olarak bilinir ve kısa tüylü bir kedidir, kökeni ingilteredir ve 19.yüzyılda Harrison Weir tarafından bir yarışmaya katılarak dünyaca ünlü tanınmış bir kedi cinsi olmuştur.

British Kedi Yapısı
Vücut yapısı itibari ile heybetli güçülü ve kuvvetli bir kedi cinsidir. Kaslarını hissedebilirsiniz, ayrıca hastalıklara karşı da dirençli ve dayanıklıdır. Boyu orta uzunluklardadır. Kafa yapısı geniş bir yapıya sahip olup yuvarlaktır. British kedi Göz rengi genelde kehribar ve bakır renklerinden oluşur fakat mavi ve yeşil olduğuda gözlemlenmiştir.

British kedi Karakteri
sabırlı, sessiz sakin kısa tüylü ortalama 5 ile 10 kg arasında değişen kilosu vardır. Oldukça zekidir ve oyunculuğu çok iyidir, kolaya yakın eğitilebilir, yetişkin ve çocuklar ile oynayabilir. Diğer kediler ile iyi geçinir kolay uyum sağlar, yalnızlıkla kolay başa çıkabilir, sessiz sakin kalır. British kedi eve gelen misafiri pek sevmez. British kedi sıcağı çok sevmez yaz dönemlerinde klimalı ortamları tercih ederse şaşırmayın.

British kedi Bakımı
British kedi bakımı Kolaydır, tüylerinde kırıklar oluşmaz ve sık sık bakıma ihtiyaç duymazlar, haftada 1 kere fırçalanması yeterli olacaktır. Tüyleri genelde koyu gri renge yakın olur. yumuşak tüylüdür. Kadifemsi bir yapıya sahiptir.

Sağlıklı bir British kedi ömrü 15 ile 20 yıl arasındadır. Yatkın olduğu hastalık tipi genelde bağırsak hastalığıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular