Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Canaan

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Orta büyüklükteki ırklardan biri olan Canaan Köpeği, bir kurt ve tilkinin karışımını andıran görünüşe sahiptir. Uzun ve sivri kulakları, bir şeye dikkat kesildiğinde daha da sivri hal almaktadır. Kuyruğunun yukarı doğru kıvrılmasıyla, tüm vücudu kare bir görünüme sahip olmaktadır. Burnu da sivri ve uzun olan Canaan Köpeği, oldukça atletik ve sevimlidir.

Temel Özellikleri
Canaan Köpeğinin belirgin özellikleri arasında, çobanlık ve korumacılık yetenekleri yer almaktadır. Sürüleri kontrol etmede ve vahşi hayvanlara karşı korumada başarılı olan Canaan Köpeği, oldukça kibar ve asildir. Pozitif ve enerji dolu yapısıyla ilgi çeken Canaan Köpeği, itaat konusunda üstün yeteneklere sahiptir. Orta boylu ırklardan biri olan Canaan Köpeği, uzun ve yumuşak tüylere, atletik bacaklara ve ince yapılı görünüme sahiptir.

Görünüşü ve Yapısı

Canaan Köpeğinin görünüşü, genellikle kiremit rengiyle kahverengi arasında değişiklik gösterir. Burnu tamamen siyah olan Canaan Köpeği, uzun ve kıvrık bir kuyruğa sahiptir. Kuyruğunun tamamen uzun tüylerle kaplı olması, sempatik bir görünüm kazandırır. Uzun ve atletik bacakları, hızlı koşmasını ve tehlike anında atletik şekilde atılmasını sağlamaktadır. Çift katlı kürkü, soğuk havalara karşı üstün koruma sağlamaktadır. Tüylerinin uzunluğu 2 cm ila 5 cm arasında değişiklik gösterir.

Karakter Özellikleri
Canaan Köpeğinin karakteri, sahibi ve çevresindeki insanlara karşı oldukça itaatkardır. Kendi türünden olan köpeklerle anlaşmakta sorun yaşayan Canaan Köpeği, farklı hayvanlarla ve çocuklarla çok iyi geçinmektedir. İtaat yarışmalarında birçok dereceye sahip olan Canaan Köpeği, çok zeki ve akıllıdır. Yavruluk döneminden sosyalleşmesi ve çocuklarla yakın temas kurması gereken Canaan Köpeği, içgüdüsel olarak yabancılara karşı mesafeli davranmaktadır. Eğitime olumlu cevap veren ve komutları çok iyi anlayan Canaan Köpeği, kendi bölgesini korumada üstün meziyetler göstermektedir.

Bakımı
Canaan Köpeğinin bakımı için günlük egzersiz programına uyum sağlanmalıdır. Ev ortamında da bakılmaya uygun olan Canaan Köpeği, geniş bir bahçede daha mutlu zamanlar geçirecektir. Uzun tüylere sahip olması, tüylerinin günlük olarak taranmasını zorunlu hale getirir. Gerektiğinde banyo yapması ve uzadıkça tırnaklarının törpülenmesi, temizliği için yeterlidir.

Beslenmesi
Canaan Köpeğinin beslenmesinde, sadece kuru mama ve yaş köpek mamaları tercih edilmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler