Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Duble Sarı Başlı Amazon

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Duble sarı başlı amazon papağanı aslında bizlere hiç de uzak bir konu değildir. Bununla birlikte yaşı biraz büyük olanlar bizimkiler diye bir dizide olan babacım diyen papağanı hatırlar onun gibi sarı başlı olan papağanlar amazon cinsidir. O tam değilse de Google de görsellerden bakınca renk renk ve parlak bu hayvanlara âşık olacaksınız. Papağanları size biraz anlatalım o sevilmek için yaratılmış bizi güldürmek için her şebekliği yapan bu mis hayvanları. Bu hayvanlarımız ırkı durumlarına göre farklı kıtalarda farklı iklimlerde yaşasa da genel olarak ne severler. Ilıman iklim yağışlı hava severler. Bu hayvanlarımızın renk renk olmasında onları ayrı kılan bir özelliktir genel olarak papağanlar tek renk olurlar ve siyah, beyaz ağırlıklı renklerdir. Bu papağanlar evde beslenmeye en uygun olan cinsler içinde başta gelen cins mi evet olabilir aklı ve hissi davranışları çok yüksek olan bu cinsimiz akıllı ve öğrenmeye çok meyillidir. Bunu papağanlarımızın bir özelliği de şebek hareketleri ve tatlı konuşmaları ile bizi bir kez daha âşık eder. Bu hayvanların besleme ve kafes şartları diğerlerinden daha kolay olduğu doğrudur. Bir nevi ufak olan bu hayvanlar cennet papağanından biraz büyük bazı kakalılardan da küçük olmakla birlikte ortaya yakın boya sahiptir. Bu kuşlarımız sizler için acayip bir dost olurken sizlere b dostlarınızı daha da iyi tanıtalım.

Duble Sarı Kafa Amazon Papağanı Özellikleri
Bu papağanların en büyük farkı veya özelliği sizleri diğer papağanlar kadar yormayacak olması ve cinsel kimlik kazanma noktasında daha hızı olmasıdır. Bu papağanlar ergenlik dönemi yaşarlar ama kolay bir şekilde atlatırlar. Bu da sinirli olan bir papağanla karşılaşma şeklinizi önler. Papağanlar kediler gibi mart ve mart aylarını çok severler bu sarı başlı amazonda onlar gibi sever ve marttan sonra mayısa kadar cinsel olarak çiftleşme istediği için bağırmaya başlar onu nasıl sakinleştireceksiniz telefondan ve PC den açacağınız bir papağan sesi ile bir linkte daha da sakinleşecek ve akıllı olacak bu dönemi papağanınızla kavga etmede dostça halletmiş olacaksınız. Papağanlar soğu sevmez ama amazon papağanı onlardan farklı olarak ortamı sağladığınız zaman soğuklarda da yaşayabilir ve bu papağan diğerlerine göçere suyu çok sever ama yıkanmayı çok da sevmez eğitilmesi kolay olan bu papağan cinsiz aynı zaman da cennet papağanlarına göre güzel konuşur ve fazlaca kelime çıkarabilir.

Duble Sarışın Amazon Papağanı Kafes ve Yemek Özellikleri

Papağanlarınıza konuşmayı öğretirken çevresinde sürekli ses olmasına dikkat edin mesela evde köşe kalmacada bile bir ses kaydı olarak 3 kelime tekrara açın ve siz yokken de etrafında ses olsun.

Bu hayvanlarımız da geniş kare ve uzun oval kafes ikisinde uygun olmakla birlikte yine salıncaklı bir tane kafes tercihiniz olsun kafesler de kesinlikle suluk olsun ki bu hayvanlar suyla oynamayı çok sevdikleri için biraz maliyetli ve eviniz de yer varsa gömme betondan yâd tahtadan özenle yaptıracağınız bir kafeste ona doğal ortamı sağlama imkânınız varsa işte 50 yıl boyunca size kankan arkadaş olacak bir dostunuz olur onun için yaptıklarınızı bilir ve karşılığı sevgidir. Beslenme olarak diğer papa paganlarla aynı tarzda beslenme alışkanlıklarına sahip olan bu papağanımız bizlerin de ilgisiyle kabuklu ve hazır yemler dâhilinde iyice beslenebilir. Sizler için bizim düşüncemizi söyleyelim ki hazır yemden önce bakın hayvan hangi yemi seviyorsa karma bir şekilde bu yemi onlara karın ve hazırlayın hayvan daha mutlu olsun sizlerde mutlu olun.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular