Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Eskimo

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Amerika asıllı bir tür olan Eskimo Köpeği, oldukça sevimli ve dikkat çekici görünümüyle tanınmaktadır. Kar beyaz tüyleri ve orta boylu yapısıyla tanınan Eskimo Köpeği, zeki, enerjik ve neşeli bir türdür. Çocuksu yapısıyla bilinen ve her zaman ilgi bekleyen Eskimo Köpeği, zaman içerisinde olgunlaşmakta ve ailesine uyum sağlamaktadır.

Temel Özellikleri
Eskimo Köpeğinin belirgin özellikleri arasında, sivri kulakları, kar beyaz tüyleri ve sevimli görünümü yer almaktadır. Minyatür türlerden bir tanesi olan Eskimo Köpeği, oldukça aktif bir türdür. Bahçede beslenecek in iyi türlerden bir tanesi olan Eskimo Köpeği, eğlenmeyi ve sevdikleriyle eğlenceli vakit geçirmeyi çok sever.

Görünüş ve Yapısı

Eskimo Köpeğinin görünüşü, bu türün herkes tarafından bilinmesini ve ilgi odağı olmasını sağlamıştır. Tamamen beyaz tüylerden oluşan kürkü, oldukça asil ve sevimli bir görüntüye sahip olmasını sağlamıştır. Beyaz uzun tüyleri, ipeksi bir dokuya sahiptir. Kulakları sivri ve dik olan Eskimo Köpeği, küçük sivri bir burna sahiptir. Kuyruğu uzun ve tamamen tüylerle kaplıdır. Yapısı itibariyle, kuyruğu yukarı doğru kıvrılmıştır. Ayakları kısa ve tüylü olduğundan, minyatür tür olarak nitelendirilmelidir.

Karakter Özellikleri
Eskimo Köpeğinin karakteri, diğer türlere kıyasla daha çocuksu ve neşelidir. Bahçe ortamında koşturmaya ve oyunlar oynamaya uygun bir tür olduğundan, bahçeli evlerde beslenecek en iyi türler arasında yer alır. Çok zeki olduğundan, verilen eğitimleri hızlıca öğrenmekte ve uygulamaktadır. Sahibini mutlu etmeyi çok seven Eskimo Köpeği, sert ve otoriter eğitimlerden hoşlanmaz. Her an kalabalık ortamda olmayı ve oyun oynamayı istemektedir.

Bakımı
Eskimo Köpeğinin bakımı için özel bir planlama ve ilgiye ihtiyaç duyulmaktadır. Tüylerinde matlaşma oluşmaması için her gün fırçalanması ve ölü tüylerden kurtulması gerekir. Tüy dökme zamanlarında, cildinde tahriş oluşumunu engellemek için tıraşlanması ve cildinin nefes almasının sağlanması gerekir. Kendini sürekli temizlediğinden, yılda 4-5 defa yıkanması yeterli olacaktır.

Beslenmesi
Soğuk havalarda yaşamayı seven Eskimo Köpeğinin beslenmesinde, kuru mamalar tercih edilmelidir. Yaz aylarında sıcaktan bunalmaması için sürekli su içmesi sağlanmalıdır. Büyüme döneminde, protein değeri yüksek kuru mamalarla beslenmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Tweety Köpek Türleri / Cinsleri 0 292

Benzer konular