Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Evinizi kediniz için nasıl güvenli hale getirebilirsiniz ?

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Evi, kedi için güvenli hale getirmek, bir bebek için güvenli hale getirmeye çok benzer. Dizlerinizin üzerinde evi dolaşın ve kedinizin yutabileceği, devirebileceği, içine girebileceği veya üzerine düşürülebileceği her şeyi keşfedin.

İki önemli şeyi göz önünde bulundurun: "Neyi kedinize karşı korumak istiyorsunuz; ve kedinizi neye karşı korumak istiyorsunuz?" Kediler doğuştan meraklı ve araştırmacıdır, bu yüzden onu tahrik edebilecek her şeyi ortadan kaldırın.

Yutulabilecek şeyler
Kedi yavruları, boğulmalarına veya tahribata neden olabilecek küçük nesneler ile oynayıp onları yutmaya bayılır. İplikler özellikle çok tehlikelidir, çünkü kedileri cezbeder. Ne zaman bir kedinin bir yün yumağı ile oynadığını görsem, içim ürperir. "Dillerinin üzerindeki küçük çıkıntılar geriye doğrudur ve yuttukları vakit ipliği geri çekebilecekleri elleri yoktur." Ayrıca dikiş iğnelerini, kağıt ataçlarını ve kedinin ağzına sığabilecek tüm küçük nesneleri ortadan kaldırın. Kediler aslında hiç bir zaman, yabancı bir maddeyi tanıyıp yutmayacak kadar büyümez. Çoğu kedi elektrik kablolarına ilgi duymasa da bazılar bunları kemirmeye bayılır. Kedinizi izleyin ve gerekiyorsa elektrik kablolarına ulaşmasını engelleyin.

Zehirler
Evde bakılan 100'ün üzerinde bitki ev hayvanları için zehirli olabilir. Bölgenizdeki bu tür bitkilerin bir listesini edinin ve evinizdeki olası tehlikeli bitkileri evinizden çıkartın. Bu bitkilerden bazıları açelya, difenbachya, filodendron, amarilis ve krizantemlerdir. Ayrıca ilaçları sakladığınız yerlere de özen gösterin. Aspirin bile kediniz için zehirli olabilir. Ev temizlik maddelerini, antifriz, böcek veya fare zehirlerini veya kapanlarını da - yani mantığınızın tehlikeli olabileceğini söylediği her şeyi - kedinizin ulaşamayacağı yerlere kaldırın.

Kırılabilecek eşyalar
Hareketli bir kedi yavrusu, bir sürü biblolar ve kırılabilir eşyalarla dolu bir evi talan edebilir. "Kedinizin sehpalar, masalar veya dolapların üzerlerindeki nesneleri devirip kırmasını istemiyorsanız, bunlara kedinizin bakış açısı ile bakın". Değerli eşyalarınızın kırılmasını önlemenin tek yolu, onları ortadan kaldırmaktır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu, sağlam ayaklar üzerinde durmayan eşyalar veya düşebilecek büyük, ağır nesnelerdir. Kedinizin herhangi bir şeyin arkasında veya içinde sıkışıp kalmayacağı biçimde eşyaları düzenleyin ve her zaman panjurlarınızın iplerini bağlayın ki kediniz onlara dolanmasın. Kediler için en güvenli yer, evin içidir ve evin dışına kaçan bir kedi çoğu kez düşmanca bir ortamın merhametine kalmış olur. Kapıları ve pencereleri güvence altına alın.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler