Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Grönland Köpeği

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Oldukça baskın bir tür olan Grönland Köpeği, cesaretiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Yük çekme amacıyla kullanılan Grönland Köpeği, oldukça cesur ve azimlidir. Sevimli görünümüyle de tanınan Grönland Köpeği, kutuplarda yaşayan Ender türlerden bir tanesidir.

Temel Özellikleri
Grönland Köpeğinin belirgin özellikleri arasında, farklı türlere karşı baskın ve otoriter olması yer almaktadır. Kutuplarda yaşayan ve soğuğa karşı üstün dayanıklılık gösteren Grönland Köpeği, fok balığı ve kutup ayısı avlama amacıyla kullanılmaktadır. Kutuplardaki yük kızaklarını çeken Grönland Köpeği, oldukça güçlü ve atletiktir. Kutup bölgesine ait bir tür olan Grönland Köpeği, spitz türündeki köpekler arasında yerini almaktadır.

Görünüş ve Yapısı

Grönland Köpeğinin görünüşü, Sibirya kurdu ve Alaska kurduyla benzerlik göstermektedir. Uzun ve kalın tüylerden oluşan kürkleri, heybetli ve asil görünmesini sağlamaktadır. Kulakları sivri ve uzun olan Grönland Köpeği, tüylü ve uzun bir kuyruğa sahiptir. Orta boylu ırklar arasında yer alan Grönland Köpeği, tilki ve kurt karışımı görüntüye sahiptir.

Karakter Özellikleri
Grönland Köpeğinin karakteri, açık alanda ve kendine özgü yaşamaya uygundur. Farklı türlerle arkadaşlık kurmada iyi olsa da bu hayvanlardan üstün olmayı tercih eder. Sahibine karşı iyi huylu ve anlayışlı olan Grönland Köpeği, oldukça sakin ve sadık bir türdür. Özgür ruhlu olması sebebiyle, apartman dairesinde ya da farklı hayvanlar içerisinde yaşamaktan hoşlanmaz. Çok enerjik bir tür olması sebebiyle, gün içerisinde sürekli aktif olmak isteyecektir.

Bakımı
Grönland Köpeğinin bakımında, özel ilgiye ya da zahmete ihtiyaç duyulmamaktadır. Zorlu koşullarda yaşamaya uyum sağlayan Grönland Köpeği, çok fazla bakıma ihtiyaç duymamaktadır. Açık alanda ya da ormanlık bir arazide yaşamaktan mutluluk duyan Grönland Köpeği, günlük enerjisini atmak zorundadır. Açık havada yaşamayı ve karlı ortamda zaman geçirmeyi seven Grönland Köpeği, ev ortamında bakılmaya uygun değildir.

Beslenmesi
Grönland Köpeğinin beslenmesinde, protein değeri yüksek besinler tercih edilmelidir. Beslenmeye çok ihtiyaç duyan Grönland Köpeği, kilo almaya meyilli değildir. Kilo problemi olmayan Grönland Köpeği, günlük enerjisini karşılayacak kadar besin almak zorundadır. Kaliteli markaların, protein ve vitamin değeri yüksek kuru mamaları kullanılarak, günlük öğünleri verilmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular