Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

İspanyol Mastiff

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Mastiff cinsinin önemli bir üyesi olan İspanyol Mastiff, orta boyla büyük boylu ırkların özelliklerini birlikte taşımaktadır. Vücudu cüsseli ve iri olan İspanyol Mastiff, kısa boylu bacaklarıyla dikkat çekmektedir. Yüzü ve vücudu buruşuk deriye sahip olan İspanyol Mastiff, oldukça büyük bir başa sahiptir. Enerjik ve sevecen bir tür olan İspanyol Mastiff, görünüşüyle köpek severlerin ilgi odağı haline gelmiştir.

Temel Özellikleri
İspanyol Mastiffin belirgin özellikleri arasında, oldukça büyük olan başı, sarkık derisi ve cüsseli vücudu yer almaktadır. Güçlü ve kaslı bir tür olan İspanyol Mastiff, üstün bekçilik özellikleriyle tanınır. Soğuk ve sıcak havalara karşı dayanıklılık gösteren İspanyol Mastiff, görüntüsünün aksine oldukça cana yakın ve sevecen bir türdür.

Görünüş ve Yapısı

İspanyol Mastiffin görünüşü, mastiff cinsi köpeklerin özelliklerini taşımaktadır. İspanyol Mastiffin başı, vücudunun en büyük ve gösterişli bölgesidir. Yüzü tamamen sarkık ve buruşuk olan İspanyol Mastiff, görenlere korku verecek kadar sert mizaçlıdır. Durgun ve sakin bir tür olan İspanyol Mastiff, açık kahve, krem rengi, kırmızımsı kurt rengi, altın beyazı ve gri renkte tüylere sahip olabilir. Tüyleri kısa ve sık olan İspanyol Mastiff, cüssesinin aksine kısa boylu bacaklara sahiptir. Kuyruğu orta boylu ve tüylü olan İspanyol Mastiff, sarkık kulaklarıyla dikkat çeker.

Karakter Özellikleri
İspanyol Mastiffin karakteri, görüntüsünün aksine oldukça yumuşak ve uyumludur. Sahibiyle iyi vakitler geçiren ve ailesine bağlı bir tür olan İspanyol Mastiff, eğitim almada oldukça yeteneklidir. Zeki bir tür olması sebebiyle, sahibinin öğrettiği tüm komutlara kolaylıkla uyum sağlayacak ve yerine getirecektir. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla orta derecede dostluk kuran İspanyol Mastiff, açık alanı bulunan evlerde ve ortamlarda beslenmelidir. Enerjisi yüksek olduğundan, yalnız kalmaktan ve ilgisizlikten hiç hoşlanmayacaktır.

Bakımı
İspanyol Mastiffin bakımını yaparken, egzersiz programına önem verilmesi gerekir. Enerjik ve oyuncu bir tür olan İspanyol Mastiff, her gün dışarı çıkmalıdır. Soğuk ve sıcak havalara orta derecede dayanıklılık gösterdiğinden, kendine ait kulübesi bulunmak zorundadır. Tüyleri kısa olduğundan, haftada 2-3 defa taranması yeterli olacaktır.

Beslenmesi
İspanyol Mastiffin beslenmesinde, kilo dengesini koruyacak programlar kullanılmalıdır. Kilo almaya meyilli olduğundan, kuru mama dışında beslenmemeli ve en fazla 3 öğün yemelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular