Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kakadu Papağanları

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Kakadu papağanları, 50 yıl veya daha uzun yaşayabilen dost papağanlardır. Akıllı dostunuzu doğru şekilde nasıl eğiteceğinizi bilmek, kuşunuza bakabilmek ve ondan zevk alabilmek için kesinlikle gereklidir. Kakadu'nuzu evcilleştirebilmek, onunla başa çıkabilmenin ilk adımıdır.

Kakadu Papağanı İlk Eğitim
Zeki arkadaşınızla yumuşak ve sakince konuşurken, kafesine yavaşça yaklaşın. Kuşunuzun sizi görmesine ve geldiğinizi duymasına izin verin. Yüksek veya tehditkar sesler çıkarmaktan kaçının. Tüylü dostunuz sizden kaçınmaya çalışmadan veya kafes içinde sizden uzaklaşmadan kafesine yaklaştığınızı kabul edene kadar, yaklaşma sürecini gerektiği kadar tekrarlayın.

Kakadularınıza kafesin parmaklıklarından ikramlar sunarak elinizin varlığını kabul etmeyi öğretin. Evcil arkadaşınızı elinize gelene ve isteyerek ikram alana kadar düzenli olarak elle besleyin. Kafesi açın ve elinizin kafesinin içinde olduğunu kabul edip elinize isteyerek yaklaşıncaya kadar elinizden papağan mamalarını yiyene kadar kafesin içinde sunmaya devam edin.

Elinizi kafesin içinde tutun ve gagalı dostunuzun elinize tırmanmasına izin verin. Kakadu'nuzu nazikçe okşayın, her zaman onları karıştırmak yerine tüylerinin taneleri ile birlikte sevin. Sizinle teması günlük yaşamında olumlu bir olay olarak ilişkilendirmesi için kakadağınıza, elinizi ve sevişmenizi kabul ettiğiniz için bir ödül olarak bir ödül verin.

Asla kakadağınızı cezalandırmayın, ona vurmayın veya ona bağırmayın. Kakadular çok zekidir ve çok uzun ömürlüdür. Kuşunuzla olan ilişkinize yaptığınız herhangi bir zararın geri alınması uzun zaman alacaktır. Asla nazik dostunuzu sevilmeye zorlamayın; sevgiyle size gelmelidir.

Papağan ile güçlü bir bağ kurmanın anahtarı güvendir. Kuşunuz size güveniyorsa, huzurunuzda rahat edecek ve sizi bakıcısı olarak kabul edecektir.

Sadece evcil hayvanınızın kafesine uzanıp onu tutmayın. Papağanınız kafesini kişisel alanı olarak görür ve onu zorla almak için uzandığınızda, kuşun zihninde bir "Ev istilacısı" olursunuz. Sevgiyi paylaşmanın en iyi yolu kuşun izniyle yapılan nazik isteklerdir.

Beslenme
Papağanınız yiyecek, su ve barınak için size güveniyor. Kuşunuzu her gün aynı saatte beslerseniz, ihtiyaçlarını düzenli olarak karşılayacağınız konusunda size güvenmeyi öğrenecektir. Kakadu papağanınızı elle beslemek, size olan güvenini derinleştirecek ve karşılıklı bağınızı güçlendirecektir. Bununla birlikte, yavru papağanlara yemek tabağından yemeyi öğretmek önemlidir, böylece elle beslemeye bağımlı hale gelmezler. Bağ kurma deneyimi olarak ara sıra elle besleme; kuşun yiyecek elde etmenin birincil yolu olmamalıdır.

Oyun Zamanı
Kakadu papağanı ile oynamak, kuşunuzla bağ kurmanın en kolay ve en eğlenceli yollarından biridir. Etkileşimli oyun, küçük oyuncaklarla fırlat ve yakala oyunları, kafesin dışında oynanan oyunlar, geri getirme veya papağan hilelerini öğretmeyi içerebilir. Birlikte oynarsanız, kuşunuz pozitifliği, varlığınızla ilişkilendirecek ve odaya girdiğinizde iyi şeylerin geleceğini öğrenecektir ve sizi gördüğü için sevinecektir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular