Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Karakanatlı bataklıkkırlangıcı

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Tanımı
Bataklık kırlangıcıgiller familyasına ait bir kuş türü. kısa bacakları, uzun sivri uçlu kanatları ve uzun çatallı kuyruğu olan bir kuştur. Gaga kısadır. Sırtı ve kafası kahverengidir ve kanatlar siyah, uçuş tüyleri kahverengidir. Karın beyazdır ve kanat altları siyahtır. Bataklık kırlangıcıdan biraz daha büyüktür ve daha kısa-kuyruklu ve daha uzun bacaklıdır. Bataklık kırlangıçı ile arasındaki En önemli ayırt edici özelliği gaga dibindeki kırmızının diğerine göre az olması, göz önündeki siyahlık, ayakların daha uzun olması, ve en önemlisi primary lerin kuyruk uzunluğunu geçmesi (Soner Bekir)dir.


Habitatı
Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Belarus ve Macaristanda Mayıs/ Temmuz ayları arasında kluçkaya yatarlar. Büyük koloniler halinde kısa otlu steplerde yuva yaparlar.
Yayılışı
Güney Doğu Avrupa ve Ğüney Batı Asya'nın daha ılıman bölgelerinde görülen bir türdür. Karakanatlı bataklıkkırlangıçları korunma altına alınmış Afrika Avrupa Göçmen Su kuşları arasındadır.
Beslenme
Havayla ilgili beslemeye bir adapte olmuş kısa bir gagası vardır.Göçü
Ağırlıklı olarak başta Botswana, Zimbabwe, South Africa ve Namibia olmak üzere tropikal Afrika'da kışı geçirirler ve kuzeyde veya üreme sahasının batısında nadir görülürler. göç sırasında Kıbrıs, Türkiye, İsrail, İran, Irak, Kuveyt, S. Arabistan, Bahreyn, Katar, Mısır, Nijerya, Sudan, Etiopya, Çad, Mali, Moritanya, Rwanda, Brundi, Batı Uganda, Kameronu, Kongo Cumhuriyeti ve batı Zambia ile Angola da gözlemlenmiştir.
Popülasyonu
100,000-499,999
Davranışları
Daha çok açık alanlarda, su kenarlarında akşam üstleri böcek avlanırken görülürler.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Tweety Diğer Kanatlı hayvanlar 0 268

Benzer konular