Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kashmir

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Kashmir ırkı Hindistan bölgesinin kuzeyinde ortaya çıkan bir kedi ırkıdır. Bu kedi ırkının var olması doğal bir mutasyon sonucu oluşmuştur. Bu ırkın ortaya çıkış yılı tam olarak bilinmemektedir. Hindistan bölgesinde ortaya çıktıktan sonra bu ırk Amerika Birleşik Devletlerine getirilmiştir. Bu ırkın Amerika’ya gelmesinden sonra çok yoğun bir şekilde üretimine başlanmıştır. Irkın ilgi çekmesinin en büyük nedeni karakter özellikleri ve renk tonlarıdır. Amerika’da üretilmesinden sonra önce ülkede daha sonra ise hemen hemen dünyanın her yerinde popülerlik kazanmaya başladı. Amerika’da yaygın olduğu gibi Avrupa’da da çok yaygındır.

Temel Özellikleri
Kashmir belirgin özellikleri en çok sakinliği ve üzerine fazla gidildiğinde ya da çok fazla ilgi gösterildiğinde bu durumdan sıkılması ile bilinir. Çoğu kedi ilgi gösterildiği ve sevildiği zaman zevkten dört köşe olurlar ancak konu Kashmir olunca bu durum tam tersidir. Çok fazla ilgiyi sevmez ancak bu sahibini sevmediği anlamına gelmez. Kashmir de sahibini çok seven bir ırktır ancak sevme şekli bir başkadır. Sakin bir ortamda kalmayı seven bu ırk yalnız kalmaktan da şikayetçi değildir. Yoğun iş temposu olan kişiler ve yaşlılar için çok uygun bir kedi ırkıdır. Sakin ortama alışık bir kedi olduğu için çocukların temposuna ve oyunlarına ayak uydurama bundan dolayı çocuklarla arası iyi değildir.

Görünüşü Ve Yapısı

Kashmir görünüşü itibariyle orta boyutlara sahip bir kedidir. Genellikle 3 ile 10 kilogram arasında bir ağırlığı vardır. Kilo almaya meyilli bir ırktır. Geniş ve yuvarlak yüz hatlarına sahiptir. Kulakları ise öne doğru eğik bir haldedir. Gözleri orta büyüklüktedir. Pati ve kafa bölgesinde yer alan yoğun tüyler vardır. Kuyruğu uzun ve çok tüylüdür. Vücudunda yer alan tüyler yoğun, kabarık ve uzun bir haldedir. Patileri ufaktır.

Karakter Özellikleri
Kashmir karakteri sosyal olma özelliğine sahiptir. Sosyallerdir ancak bunun dışarıya yansıması için ortama adapte olmaları ve biraz zaman gerekir. İnsanlara alışan bir ırktır. Sahibine alıştığı andan itibaren sadakati artar. Gece görüş yeteneği olduğu için geceleri rahatlıkla faaliyet gösterir.

Bakımı
Kashmir bakımı zor olmayan bir ırktır. Gerektiği zamanlarda yıkanmalı ve tırnakları kesilmelidir.

Beslenme
Kashmirin beslenmesi kaliteli mamalarla sağlanmalıdır. Maması ve suyu taze tutulmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler