Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kedileri Başka Kedilerle ve Hayvanlarla Tanıştırmak

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Vahşi doğada, yavru kedinizin büyük kedi kuzenleri yabancılarla fazla iletişim kurmadan hayatta kalmak için tek başlarına mücadele ederler. Yavru kediniz de bu doğal içgüdüleri paylaşır, bu nedenle onun diğer kedilerle veya hayvanlarla birlikte yaşamaya alışmasına yardım etmeniz önemlidir.

Alan işgali
Yetişkin bir kedinin bulunduğu bir eve yeni bir yavru kedi getirmek biraz rekabete yol açabilir. Kediler alan hakimiyetine çok önem verdikleri için bu iki hayvanın birbirlerine alışmaları biraz zaman alacaktır. Sabırlı olun ve endişelenmeyin. En sonunda anlaşmayı öğrenecekler – hatta birbirlerine sarılıp karşılıklı olarak tüylerini temizleyecek kadar yakın arkadaş bile olabilirler!

Yavru kedinizi bir köpekle tanıştırmak
Eğer köpeğiniz varsa, yetişkin bir kedi yerine yavru bir kedi ile anlaşması genellikle daha kolay olur. Başlangıç için, yeni tüylü dostunuzu korumak amacıyla bir yavru kedi kalemi alabilirsiniz. Eğer gerekiyorsa, köpeğinizi tasmayla kontrol altına alın. Yavru kediniz köpeğinize doğru tıslayabilir – endişelenmeyin, bu normaldir. Yapacağınız en doğru şey iki hayvanın birbiriyle anlaşmasını beklemek olacaktır – birkaç hafta sonra, birbirlerine alışmış olacaklar.

Yavru kedinizi daha küçük evcil hayvanlarla tanıştırmak
Eğer hamsteriniz veya tavşanınız varsa, yavru kediniz ortalıktayken onları kafeslerinden dışarı çıkarmayın. Tüm evcil hayvanlarınızın ayrı yaşam alanları, bol mama ve suyu olmasını ve hepsinin sizden ve ailenizden bolca sevgi ve şefkat görmesini sağlayın. Bu şekilde, herkes bir arada mutluluk içerisinde yaşayabilir!
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular