Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kedilerin Ovalaması

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Sevimli yavru kedinizin kucağınıza oturup patileriyle bacağınızı ovalamasından daha tatlı bir şey olamaz. Buna kedi masajı diyebiliriz! Bu sevgi ve şefkat gösterisiyle, yavru kediniz doğduğu güne kadar giden doğal bir davranışta bulunmaktadır.

Anne sütü
Yavru kediniz bebekliğinde annesini emerken patilerini annesini vücudunda gezdirirdir – bu süt akışını hızlandıran içgüdüsel bir davranıştır. Bu yüzden, bu ovalama hareketi bazen “süt yolu” olarak da adlandırılır. Bu davranışı büyüdüğünde de devam ettirerek, yavru kediniz size ne kadar güvende ve mutlu hissettiğini gösterir.

Keskin pençeler
Bu küçük masajlar çok sevgi dolu olsa da, bazen hafif rahatsız edici bir hal alabilir! Yavru kediniz pençelerini kalçanıza batırırken, onu itmemeye ya da kovmamaya özen gösterin– annesi böyle bir şeyi asla yapmazdı, bu yüzden kafası karışabilir. Bunun yerine, bacağınıza çıkmadan önce kucağınıza kalın bir battaniye ya da örtü örtün. Ve yavru kedinizi veterinere götürdüğünüz zaman, tırnaklarının kesilmesi gerekip gerekmediğini sorun.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular