Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Köpek ve yeni gelen bir bebek… birbirleriyle mükemmel bir şekilde geçinebilirler

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Doğru bir hazırlıkla, bir köpeğin ve yeni doğan bebeğin bir araya gelmesi hiçbir sorun oluşturmamalıdır. Yeni bir bebeğin dünyaya gelişi daima heyecan verici bir dönemdir; ancak bazen bir köpek sizin coşkunuzu paylaşmayacaktır.

Her şey değişiyor

Yeni doğan bebeğinizi eve getirdiğinizde yaşamınız değişecek ve kaçınılmaz bir biçimde, köpeğinizin tasma kayışını idare edişiniz de aynı şekilde değişmek zorunda kalacaktır. Tüm ilginizi o toplayacaktır ve bilinçli olmasa da, artık tek odak noktanız yeni doğan bebek olacaktır.

Bazı köpekler hızla uyum sağlar ve koruyucu ve gözetici rolünü üstlenir; bazı köpekler ise daha yavaş yanıt verir ve ailedeki bu yeni durumda kendilerini rahat hissetmeleri için biraz yardıma ihtiyaç duyarlar.

Potansiyel sorun oluşturan alanlardan biri uyuduğu yerdir. Yatakta sizinle birlikte uyuyorsa, onun uyuması için konforlu başka bir nokta oluşturulmalıdır. Bu yeni noktaya koymak için ona sizi hatırlatan, dolayısıyla mutlu ve güvende hissetmesini sağlayacak bir şeyler bulun. Bu değişikliği yapmak bazen birkaç hafta sürebilir; ancak ısrarla devam etmelisiniz. Köpeğiniz eninde sonunda öğrenecek ve yeni yatağından memnun olacaktır.

Alışma ve memnuniyet

Köpeğinizin yürüyüşe çıkma rutini muhtemelen değişecektir; bu nedenle, bebek gelmeden önce, alışması için onu bebek arabası eşliğinde yürüyüşe çıkarmak denemeye değer bir uygulama olabilir. Ayrıca, bebeğinizle birlikte olduğunuzda düşüneceğiniz yürüme hızına uyum sağlaması için, yürüyüş hızını değiştirmek de iyi bir fikirdir.

Bebeğin odası özellikle köpeğinizin çok zaman geçirdiği bir yerse, yeni bebeğin tüm kokuları ve odadaki eşyalara alışması için, bu mutlu olaydan önce köpeğinizin bebeklerin odasına girmesine izin vermeniz iyi bir fikirdir.

Yeni küçüğünüzle köpeğinizin tanışmaları sakin bir şekilde gerçekleşmelidir. Köpeğinizi tasma kayışından tutun ve biraz koklamasına ve yalnızca bebeğin yanına oturmasına izin verin. Tüm iyi davranışlar övgüyle ödüllendirilmelidir. Hırlama ya da tasma kayışını çekiştirme gibi kötü davranışlar, kesin bir şekilde azarlanmalıdır. Tasma kayışını gerginleştirerek, sakinleşinceye kadar oturmasını sağlayın; nereye oturacağını hemen anlayacaktır.

Köpeğinizi asla bebeğinizle yalnız bırakmayın ve kendini rahat hissettiğinden emin oluncaya kadar davranışlarını gözlem altında tutun.

Yeni doğan bebekler, evcil hayvanlar da dahil olmak üzere, herkes için önemli bir uyum sağlama süreci başlatır. Yalnızca biraz yardımla, kıskanç bir köpek bile duruma uyum sağlayacak ve aile bireyleri için iyi, eğlenceli bir arkadaş olmaya devam edecektir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular