Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Labrador Retriever

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Labrador Retriever Kanada’nın Newfoundland şehrinde üretilmiştir. St John köpeği olarak da bilinir. Balıkçılar tarafından avlanma sırasında sık kullanılır. Köpekler İngiltere’ye gönderilmiş ve bekçilik eğitimi almışlardır. Buna ek olarak diğer ırklarla çiftleştirilerek çeşitli yetenekleri geliştirilmiştir.

Temel Özellikleri
Labrador Retriever özellikleri nedeniyle son derece popüler bir cinstir. Perdeli ayakları sayesinde denizde rahatlıkla hareket edebilir. Kanadalı balıkçılar onu suda av yakalamak için kullanırlar. Kısa tüylü, düz ve su geçirmez tüylere sahip bir köpektir. Renkleri sarı, siyah veya kahverengi olabilir. Labrador Retriever’in en belirgin özellikleri çok iyi yüzücü olmalarıdır.

Görünüş ve Yapısı

Başı geniş, burnu kuvvetli, gözle görünür alın çıkıntısı olan Labrador Retriever cinsi köpeğin kulakları orta büyüklüktedir. Labrador Retriever’in görünüşü oldukça sevimlidir ve kulakları sarkıktır. Kuyrukları sert ve uca doğru sivrilir cinstedir. Güçlü ve dinamik bir kemik yapısına sahiptir. Erkek köpeklerde dişlerin uzunluğu 56-61 cm iken dişi köpeklerde 53-58 cm civarındadır. Erkek köpeklerin ağırlık aralığı 27-34 kg, dişi köpeklerin ise 25-32 kg’dır.

Karakter Özellikleri
Genellikle duygusal, sabırlı, zeki, sadık ve itaat etmeye istekli köpeklerdir. Özellikle suda oynamayı çok seven Labrador Retriever’in karakteri çocuklara karşı çok iyidir. İnsanları çok seven bu cins, ailenin bir parçası olmaya heveslidir. Çok yalnız bırakıldıklarında eşyalara zarar verme özellikleri vardır.

Boyunları kuvvetli olduğu için tasmasız yürümeleri öğretilmelidir. Uysal olma özellikleriyle bilinirler. Narkotik, arama kurtarma gibi görevlerde oldukça başarılıdırlar. Enerjik ve atletik bir cinstir. Yalnızlığı, yüksek sesi sevmezler.

Bakımı
Labrador Retriever’in bakımı yapılırken aile ferdinden biri gibi davranmak gerekir. Tüylerinin kısa olması ve çift kat deriye sahip olmaları nedeniyle haftada en az bir kez fırçalanmalıdır. Tüy dökme dönemlerinde bu süre daha kısa olabilir. Kulak enfeksiyonu riski yüksek olan bu cinste yıkanma işlemi gerçekleştikten sonra kulaklarının içinin iyice kurulanması gerekir.

Beslenmesi
Fazla yemek tüketmesiyle bilinen Labrador Retriever cinsi köpekler sağlıklı kiloda kalabilmeleri için fiziksel aktiviteye ihtiyaç duyarlar. Ulaşabildiği tüm yemekleri yer. Fazla iştahlı olması bu cinsi obez olmaya itebilir. Labrador Retriever’in beslenmesi kontrol altına alınmalıdır. Doğru protein yapısına sahip, kalitesi yüksek mamaların tercih edilmesi gerekir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular