Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Lapphund

Mert

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
7,276
Aldığı Beğeni
1
Yaş
37
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Lapphund köpek ırkının arkadaşlığı ve oyunculuğu çok dikkat çekicidir. Güzelliği ve çok yönlülüğü sayesinde özellikle son dönemlerde köpek yetiştiriciliği alanında popüler hale gelmiştir. Genellikle geçmiş dönemde çoban köpeği olarak kullanılmıştır. Bu sayede daha kolay avlanmaya yardımcı olur. Günümüzde Lapphund güzel, sevimli ve şirin olduğu için evlerde beslenmeye başladı.

Temel Özellikleri
Lapphund, orta boy bir Sptiz bir köpek türüdür. Koyu kahve, kestane rengi, beyaz veya siyah olabilir. Göğsünde ve ayaklarında beyaz lekeler vardır. Aynı zamanda yüz ve boyun bölgelerinde de bazı lekeler olabilir. Genel olarak vücudunun çoğu siyahtır. Lapphund’un en belirgin özellikleri arasında koruma içgüdülerinin çok gelişmiş olması gelir. Aynı zamanda zeki oldukları için kolay bir şekilde eğitilebilirler.

Görünüş ve Yapısı

Küçük bir forma sahip olduğu için Lapphund’un görünüşü oldukça sevimlidir. Kulakları üçgen ve oval şekilde ve diktir. Bazıların yüz kısmında maske şeklinde iz bulunabilir. Bacakları genel olarak vücutlarına göre kısadır.

Genel olarak uzun ve kabarık tüylere sahip olduğu için her zaman yeni taranmış gibi görünür. Burnu çoğunlukla siyah ve koyu ve bazen koyu kahverengidir. Kuyrukları ise aşağı doğru sarkık ve yoğun tüylüdür.

Karakter Özellikleri
Lapphund’un karakteri ile şunlar söylenebilir:

Sabırlıdır ve disiplinli çocukları sever.
Yabancılara karşı şüphe duyar.
Mutlu ve naziktirler.
En zeki ırklardan biridir.
Kolay öğrendiği için eğitilmesi de kolaydır.
Koruma içgüdüleri gelişmiştir.
Enerjik ve hareketlidirler.
Arkadaş canlısıdırlar.
Bakımı
Lapphund’un bakımı için kafasındaki yelelerin ve tüylerin özellikle temizlenmesi çok önemlidir. Düğümlenmeye eğilimli olmayan tüylerini haftada 1 defa taramak yeterlidir. Her gün mutlaka dışarı gezintiye çıkarılmalı ve sürekli oyun oynanmalıdır. Farklı ortamlara kolayca uyum sağladıkları için soğuk hava koşullarına karşı dayanıklıdırlar. Özel yaşam ihtiyaçları yoktur. Bu sayede hem evde hem de bahçede beslenebilir.

Beslenmesi
Lapphund beslenmesi için yüksek kaliteli veya veteriner gözetiminde yapılmış köpek mamaları tercih edilmelidir. Her zaman temiz ve tatlı su içmelidirler. Aşırı hareketli olmadıkları için kilo almaya meyillidirler. Bu yüzden tercih edilecek mamanın diyet mama olmasına dikkat edilmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler