Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Mavi Alınlı Amazon Papağanı

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Blue Frontend Amazon Papağanı
Papağanlar içinde öyle bir papağan vardır ki duruşu kalitesi heybetli duruşuyla papağanlar içinde bir gösterge olarak durmaktadır. Bu papağanımız mavi alınlı amazon papağanı olarak bilinmekte bu papağanın genel rengi yeşildir ve yeşil renk üzerinde alın kısmında mavi bir akıtması vardır ve adını buradan almaktadır. Papağanlar dünyanın insanlara en bağlı hayvanları içinde bulunur evde tarlada siz nerde beslemek isterseniz uyum sağlamak için her türlü çabayı göstermektedir bu hayvanlarımız için bizler en kadar ilgi gösterirsek onlarda bize o kadar bağlı ve sevgili olur. Sizler için en iyi papağanlar içinde olan papağanlar eğitime ve insana düşkünlükleri ile bilinen ve bizlerin ilgisine bakımına çok muhtaç olan ama aynı zaman da da bizim için şebeklik yapan bir papağan türüdür. Bu mavi alınlı amazonun da konuşma konusunda türdeşleri içinde en iyilerinden bir tanesi olmakla birlikte acayip bir taklit yeteneğine sahiptir. Bu papağanların bir özelliği de çift olarak yaşadığı zaman mutlu olmaları yalnızlıktan mutlu olmayan bu papağanlarımız kendi eşini de her zaman yanında istemek te ve sizler için o zaman daha eğlenceli ve sevimli bir papağan olmaktadır. Mavi alınlı papağanlar kakadur cinsleri içinde irice olanlardan ve bu iriliklerini heybete dönüştüren cinsler içindedir. Bu kuyusu sizlere daha iyi tanıtmaya ve sizleri bu konu hakkında daha çok bilgilendirmeye çalışalım ki sizler de daha iyi bakım sağlayın.


Mavi Alınlı Amazon Papağanı Özellikleri
Mavi alınlı amazon papağanı özellikleri bu papağanın üstte belirttiğimiz gibi en önemli yeteneği taklit yapabilme hatta kuş âleminde bu işin en iyisi olmasıdır. Bu papağanın renginde kendine özgü bir perspektiftir. Bu perspektifte yeşil renkleri ve bir o kadar ona yakışan taca benzeyen alnında bulunan mavi akıtması ona hem özellik hem de güzellik katmaktadır. Yapı olarak da genel arkadaşlarına göre iri bir papağan olan bu papağanın bir diğer özelliği nedir derseniz size sert çeneli ve sağlam bir kabuklu kuruyemiş delisi olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra bu papağanların ergenlik problemi ve çabuk bunalıma girme gibi sıkıntıları da vardır. Bu papağanlar her zaman olmasa da ergenlik ve çiftleşme dönemlerinde dikkat edilmesi gereken papağanlardır. Mavi alınlı amazon özellikleri bu kuşlarımız şebeklik konusunda da mutlu oldukları sürece çok iyi olmuşlardır siz ne isterseniz onu yapacak ve konuşma konusunda yetenekli olarak diğer hayvanlara görevde gelişmiş olmalarıyla sizin mutlu olacağınız kelimeleri anlaşılır bir şekilde çıkarabilirler. Papağanlar konusunda bilmenizi isteriz ki bu hayvanlar uzun yaşarlar ve bu yaşamları boyunca da tek elde kalmaktan memnun olurlar onun için sürekli el değiştirtmeyin ve onları üzmeyin.


Mavi Alınlı Amazon Papağanı Beslenme ve Kafes Özellikleri
Mavi alınlı amazon papağanları kafes ölçüsü olarak normal ve iri bir hayvan olduğu için oval ve yukarı doğru büyük kafesler tercih olmaktadır. Bu hayvanlar eda diğer papağan kuşları gibi salınmaktan çok hoşlandıkları için sizlerin kurdukları kafeste salındıkça mutlu olurlar. Beslenme alışkanlıkları olarak ise bu kuşlarımız bizim aldığımız hayır papağan yemleri ile çok rahat beslenebilir. Bunun yanı sıra sizlerin ekleyeceği kabuklu ve sert yiyecekler de onlar için bulunmaz bir olasılık olacaktır. Bu hayvanlara hayır yem alırken bol karışımlı olmasına kesinlikle dikkat edin ne kadar farklı şeyler yerse ondan sonra ki süreçte vitamin alması ve gelişimi çok hızlı olacaktır. Sizler için verdiğimiz bilgilere dikkat ettiğiniz sürece besleyeceğiniz hayvanla çok mesut bir şekilde dost olabilir ve bu dostluğu sonuna kadar sürdürebilirsiniz.

Mavi Alınlı Amazon Papağanı Konuşması
Mavi alınlı amazon konuşma yeteneği en gelişmiş papağanlar sınıfındadır. Öncelikle taklit yeteneği ve konuşma becerisi yatkın olna blue frontend amazon papağanları son zamanlarda popüler olarak en çok sorulanlar arasındadır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular