Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Norrbottenspets

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Norrbottenspets kutup köpeği olarak bilinir. Boyutu küçük olan hafif bir köpektir. Dikkatli ve odaklanabilen bir surat ifadesi mevcuttur. Sahiplerine karşı duygusal ve sadıktırlar. Evlerde de beslenen bir ırk olsa da kökeni bekçi köpeğidir. Hırsızlara karşı korkusuz, ailesine bağlı ve temizdir.

Temel Özellikleri
Norrbottenspets belirgin özellikleri küçük-orta ırk grubuna girmesidir. Çok dikkatli olan bu ırk sevimli, çevik ve duygusaldır. Ailesine karşı çok korumacı ve cesur oluşu özgüveninden kaynaklanır. Zeki bir ırk olan Norrbottenspets her ne kadar zeki olsa da inatçı olduğu için her bir konumu 25-40 tekrar ile öğrenir. Sosyalleşme bu ırk için çok kolaydır.

Görünüş Ve Yapısı

Norrbottenspets görünüşü genellikle kızak ve bekçi köpeği olduğu için beyaz renkleriyle bilinir. Genellikle soğuk iklimlerde görülmesinin etkisiyle tüyleri açık renktedir. Ortalama 12-16 yıl yaşam sürelerine sahip olan bu ırk orta ırk grubuna girmektedir. Rengi genellikle beyaz ya da kahverengidir. Enerjik yapısından dolayı çevik bir köpektir. Çevikliği ve kas sistemi köpeğe dik ve dikkatli bir görünüm verir.

Karakter Özellikleri
Norrbottenspets karakteri sonsuz sadakati ve cesaretiyle bilinir. Diğer insanlarla ve hayvanlarla sosyalleşme demek Norrbottenspets için büyük bir mutluluk kaynağıdır. Kesinlikle sosyal ve sevgi dolu bir hayvan olmasının yanında tehlike olduğu vakitlerde yada koruma içgüdüleri devreye girdiği anda cesaretinden de kaynaklanan bir durum olarak sevdiklerini korumak için elinden geleni yapar.

Bakımı
Norrbottenspets bakımı her gün sağlam bir yürüyüşle, sağlıklı kalması için düzenli antrenmanlarla sağlanmalıdır. Küçük ancak kaslı olan yapısı egzersiz ve spora ihtiyaç duyar ancak saatlerce egzersiz yaptırılması gerekmez. İç mekan içerisinde oynanabilecek oyunlardan (top, figür) hoşlanır. Zeki bir köpek olduğu için zihinsel becerilerinin körelmemesi için de zihinsel antrenmanlar gereklidir.

Beslenme
Norrbottenspets beslenmesi sağlıklarının bozulmaması için kuru mamalar ile yapılmalıdır. Özel üretilen kuru mamalardan da faydalanarak sindirim sistemlerinin ve bağışıklık sistemlerinin desteklenmesi gerekir. Mama durumu yaşına, cinsine, sağlık durumuna ve egzersizlerine göre değişir. Tatlı, hamur işi ve ev yemekleri kesinlikle verilmemelidir. Kilo problemi ve diyabet sorununa neden olur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler