Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Norsk Buhund

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Norsk Buhund köpek ırkları içerisinde en zekilerden, bağımsızlığına düşkün ve sahiplerine karşı kendisini adamış bir ırktır. Norveç Çoban Köpeği olarak da bilinir. Ona görev verilmesi kendisini çok mutlu edecektir. Çok zeki ve yetenekli olduklarından dolayı verilen çoğu görevi başarılı bir şekilde tamamlarlar. Sevdiklerine ve ailelerine karşı çok bağlı ve sadıklardır. Çocuklara da çok düşkün olan bu köpek ırkı, yabancı insanlara ve tanımadığı köpeklere karşı daima tetikte olur. Cesaretli ve eğlenceli bir yapıya sahiptir. Oyun oynamaktan asla sıkılmaz.

Temel Özellikleri
Norsk Buhund belirgin özelliklerinin başında neşeli olması ve oyun sever olması gelir. Yorulmak bilmeyen bu ırk her gün egzersiz yapmak zorundadır. Egzersiz yaptırılmadığı takdirde enerjik yapısı bu durumda zorlanacağı için hırçın ve mutsuz bir psikolojiye bürünebilir. Bu enerjisinin yanında çocuklara olan yüksek sevgisi ile köpek ırkları arasında çok popülerdir. Oyun oynamak dışında ailesi tarafından sevilmek okşanmak onu çok mutlu eder.

Görünüşü Ve Yapısı

Norsk Buhund görünüşü kara bir profil olarak nitelendirilir. Orta büyüklükte bir köpek ırkıdır. Sırtının ortasından yüksek bir sert geçerken kuyruk kısmı ise kıvrılmış bir görüntüdedir. Sırt bölgesi derin bir göğüs ile paralel hizada yer alır. Kulakları dikenli bir yapıya sahip olurken burnu ise siyahtır. Yaklaşık 43 ile 46 cm yüksekliğinde, 12 ile 18 kg’dır.

Karakter Özellikleri
Norsk Buhund karakteri çok neşeli ve hareketliliği ile tanınır. Yorulmanın ne olduğunu neredeyse bilmeyen Norsk Buhund egzersizlere ve oyunlara bayılırlar. Çocuklarla top oynamaktan, sahipleriyle fiziksel aktivite yapmaktan çok hoşlanırlar. Sahiplerine sarılmayı ve öpmeyi, yalamayı çok sever. Sahiplerine olan bağlılıklarından ve yüksek sevgi hislerinden dolayı bekçi köpekleridir. Rahatsız olduğu ya da tedirgin olduğu her durumda havlarlar. Aynı zamanda seslere karşı çok duyarlılardır. Çok üstüne gidilmedikçe kolay kolay kimseyi ısırmazlar.

Bakımı
Norsk Buhund bakımı düzenli yapılması gereken bir köpek ırkıdır. Tüyleri kısa olan, tüy dökme dönemlerinde ise etrafta dolaşmayan bir yapıdadır. Yılda iki kez ise daha fazla fırçalamak gerekir.

Beslenme
Norsk Buhund beslenme türü kendilerine ve orta ırklara has formüle edilen kuru mamalar ile sağlanır. Günde iki öğün beslenmeleri gerekir. Mama ve suları daima taze tutulmak zorundadır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler