Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Norwegian Forest

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Norwegian Forest kedi ırkı Norveç Orman Kedisi olarak da adlandırılmaktadır. Bu kedinin ırkı onlarca yıl bir kenara asırlar öncesine dayanmaktadır. Bu kedinin Ankara Kedisinin atası olduğu dedikodusu da vardır. Bu kedinin dünyaya yayılması ise Vikingler tarafından yayıldığı söylenmektedir. Bu kedinin Türkiye’ye gelmesi ise Bizans dönemine rastlamaktadır. Bu kedinin özellikle tarihi dünyada adının duyulmasında ve dikkat çekmesinde önemli bir konudur.

Temel Özellikleri
Norwegian Forest belirgin özellikleri hem açık alanlarda hem de kapalı alanlarda beslenip bakılması için uygun olmasıdır. Bu kedi biraz da tabiatından olsa gerek kucakta durmaktan ve sürekli üstüne gidilip sevilmekten hoşlanan bir kedi değildir. Biraz vahşi doğaya dayanan geçmişi onu özgür ruhlu bir karaktere sokmuştur. Soğuk iklime uygun bir tabiata sahip olduğundan dolayı sıcak ülkelerde ve bölgelerde beslenmesi sakıncalıdır aksi takdirde sağlık sorunları yaşayıp tüy dökme problemlerine neden olacaktır.

Görünüşü Ve Yapısı

Norwegian Forest görünüşü boyutu, kürk yapısı, tüylerinin görünümü ve kafa şekli bakımından kedi ırklarının çoğundan ayrılır. Büyük kediler grubun bu kedi kalın, kabarık ve çok sık tüylere sahip olmasından dolayı boyut farkını çok rahat belli etmektedir. Açık alanlarda da rahatlıkla yaşayabilen bir özelliğe sahip olduğu için vücudu çok güçlü ve kaslı bir yapıya sahiptir. Tüyleri genellikle koyu renklere sahiptir. Kalın tüyleri su geçirmez. Kilosu genellikle 9 kilograma kadar ulaşmaktadır.

Karakter Özellikleri
Norwegian Forest karakteri tabiata ve özgürlüğüne düşkün olmasıyla bilinen bir kedi ırkı olma özelliğini taşır. Yaklaşık iki yaşına gelene kadar yavrularda görülen bazı tavırları sergileme durumları vardır. İnsanlar iyi geçinen bir ırktır ancak çoğu ev kedisi gibi sürekli dikkat çekmeye çalışan, sevilmek isteyen, ilgileri üzerinde toplamak için çaba sarf eden bir kedi değildir.

Bakımı
Norwegian Forest bakımı uzun ve kalın kürkünün düzenli olarak temizlenmesi ve bakım yapılmasıyla sağlanır. Büyük bir kedi olduğu için tırnaklarının da mutlaka kesilmesi gerekir.

Beslenme
Norwegian Forest beslenmesi kilo ve sağlık durumu kontrol edildikten sonra belirlenen beslenme düzeni ve öğününe göre sağlanmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Garfield Off/Topic 0 46
Garfield Off/Topic 0 54

Benzer konular