Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Norwich Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Norwich Terrier Terrierler içerisindeki en küçük ırklardan biridir. Boyu kısa, sağlam bir vücut ve tilkiyi andıran bir kafa tipi vardır. Dişleri ise kendi cüssesine göre büyüktür. Koyu ve siyah gözlere sahiptir.

Temel Özellikleri
Norwich Terrierin belirgin özellikleri başta çalışkanlığı ve hiperaktifliği ile bilinir. Minyon tipli bir hayvan olsa da vücudu sağlamdır. Dost canlısı ve sahibine sadıktır. Yoğun tüyleri hareketli yapısı onu sevimli yapan bir özelliktir. Renkleri, mizacı ve diğer özellikleri köpekler arasında onu farklı kılar.

Görünüş Ve Yapısı

Norwich Terrieri görünüşü itibariyle ufak bir köpek ırkıdır. Genellikle 5 ile 5.5 kg arasındadır. Uzunluğu ise 23 ile 25 cm arasındadır. İğne kulaklara kısa bacaklara sahiptir. Renkleri genellikle kırmızımsı, turuncu, buğday rengi, siyah ve ten rengi gibi çeşitlere sahiptir. Kuyruk yapısı kısa ve tüylüdür. Siyah koyu gözlere keskin ve iri dişlere sahiptir. Mutlu olduğu sürece kuyruğunu sallar. İhtişamlı ve süslü bir yapısı vardır.

Karakter Özellikleri
Norwich Terrieri karakteri diğer Terrier ırklarına benzer. Ufak bir cüssesi olsa da cesur ve aktif bir ırktır. Karakter olarak sosyal ve diğer hayvanlarla da insanlarla da vakit geçirmekten hoşlanan bir hayvandır. Güvenli olan bölgeler dışında tasmasız bırakılması tehlikelere neden olabilir. Uzun süre ilgisiz ve yalnız bırakılmaması gerekir. Yalnız bırakıldığı durumda çok havlar. Karakteri çok zor da çok kolay da olmayan gayet dengeli bir köpektir. Kavgacı ve saldırgan bir mizaca sahip değildir. Eğitilebilir ancak zaman zaman eğitimine devam edilmesi gerekir. Tuvalet eğitimi ise zordur.

Bakımı
Norwich Terrier bakımı apartmanda beslemeye çok uygundur. Küçük bir bahçe ya da çiftlik de onu mutlu etmeyecek değildir. Enerji seviyesi yüksek olduğu için düzenli olarak dışarıya çıkarılıp egzersiz yaptırılması gerekir. Tüyleri bakım açısından kolaydır. Fırçalanması ve taranması yeterlidir. Gerektiği zaman banyo yaptırılabilen bu köpeğin tüylerinin fırçalanması ve taranması yeterlidir.

Beslenme
Norwich Terrier beslenmesi özel bir beslenme programı gerektirmese de dikkat edilmesi gerekir. Boyutuna uygun kuru mama verilmesi gerekir. Maması ve suyu taze tutulmalıdır. Ev yemekleri kesinlikle verilmemelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular