Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Rafeiro do Alentejo

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Rafeiro do Alentejo sakin bir yapıda olmasına karşın çok güçlü, kendine güvenen ve dikkat çeken bir ırktır. Bu ırk sakin olmasına karşın bekçilik, korumalık ve izleme görevlerinde yer alır. Verilen görevlerin çoğunda başarı sağlarlar. Herhangi bir ev ortamı onların yaşamlarını sürdürmeleri için uygun değildir. Geniş düzlükler, çiftlik evleri ve açık hava ortamları onlar için uygundur. Korumacı bir yapıda oldukları için çocuklarla araları çok iyidir. Adeta çocuklara sahip çıkarlar. Diğer hayvanlarla anlaşmaları zordur.

Temel Özellikleri
Rafeiro do Alentejonun belirgin özellikleri soğukkanlı, özgüvenli ve sakin bir mizaca sahip olmasıdır. Sağlam cüsseli bir ırk olup çenesi ve dişleri de çok güçlüdür. Hayvan severler tarafından bakışları ve gözleri çok sevecen bulunur. Korumacı özelliklerinden dolayı aileler tarafından işyerleri, çiftlik evleri hatta çocukları ona emanet edilebilir.

Görünüş Ve Yapısı

Rafeiro do Alentejonun görünüşü omuz yüksekliği ve omzuyla yer arasındaki yüksekliğin yaklaşık 75 cm olmasıyla ilgi çekicidir. Ağırlıkları ortalama olarak 50 kilogramdır. Ayıya benzer bir başı, kaslı çene sistemi vardır. Büyük kulakları sarkık bir haldedir. Tüy yapısı orta uzunlukta olup boyun bölgesi ise kısadır. Tüyleri genellikle açık sarı, kahverengi, sarı, gri, kahverengi veya siyahtır.

Karakter Özellikleri
Rafeiro do Alentejonun karakteri dışarıdan bakıldığında miskin ve üşengeç gibi gözükse de görev verildiği takdirde çok çalışkan ve disiplinli bir özelliğe sahiptir. Bekçilik konusunda görevine ve hedefine en alakalı bekçi köpeklerinden biridir. Soğuk havalara olan dayanıklılığı onun gücüne güç katar. Aç kalabilme özelliği de takdire şayandır.

Bakımı
Rafeiro do Alentejonun bakımı her ne kadar zeki bir köpek olsa da zordur. Eğitilmesi zor bir hayvan olduğu için efendisinin sabırlı olması gerekir. İlk defa hayvan sahiplenmek isteyen kişiler tarafından edinilmeleri kesinlikle tavsiye edilmez. İtaat etmeleri için dominant bir sahip gerekir. Eğitiminde sabır ve tutarlı olmak şarttır.


Beslenme
Rafeiro de Alentejonun beslenmesi kilo almaya yatkın oldukları için düzenli ve kontrollü bir programa göre düzenlenmelidir. Büyük ırklar için olan mamalar beslenme düzenini belirlemelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular