Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Sanshu

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Sanshu günümüzün genç ırklarından biridir. Diğer ırklardan olan Aichiye ve Chow Chow’ların çiftleşmesinden elde edilmişlerdir. Sanshu duygusal bir kalbe sahiptir. Köpekler içerisinde en temiz olanlarındandır. Sebebi ise kendilerini sürekli temizlerler. Sahiplerinin vereceği komut, görev ve emirlere karşı ilgiyle davranırlar. Çok dayanıklı bir bünyeye sahip oldukları için çok zorlu iklim koşullarına ve ortamlara ayak uydurabilirler. Arkadaşlık ilişkileri ileri düzeyde olduğu için insanlarla iyi geçinirler. Bekçilik özellikleri de çok gelişmiştir.

Temel Özellikleri
Sanshu belirgin özellikleri sahibinin emirlerine karşı duyarlı olmasıyla hatta bu emirlerden zevk almasıyla bilinir. Sahibinin emirlerine olan sadakati duygulu ve sahiplenebilme içgüdülerinden kaynaklanır. Çok titiz bir hayvan olma özelliği de hayvanseverlerin dikkatini çeker. Çok dayanıklı olması da hayvan edinmek isteyen insanlar için bir avantajdır. Vücudunun kare biçiminde olduğu Sanshu sahipleri ve severleri tarafından düşünülür.

Görünüşü Ve Yapısı

Sanshu Görünüşü kahverengi, kremrengi, beyaz, kahverengi-beyaz renkleri ile bilinir. Dimdik bir duruşu ve derisinin altındaki güçlü kas sistemine sahiptir. Simsiyah ve yuvarlak bir burun yapısı, dimdik ve üçgen kulakları vardır. Ne çok uzun ne de kısa denebilecek soğuktan koruyan, derisinin üstünü zorlu hava koşullarına karşı örten tüyleri vardır. Bacakları çok kuvvetlidir. Orta boyutta olan kuyruğu kıvrımlı bir vaziyettedir. Gözleri hafif çekik ve simsiyahtır.

Karakter Özellikleri
Sanshu karakteri duygusal ve sevdiklerine karşı fedakar bir yapıdadır. Avcı ve koruma özelliklerine de sahip olduklarından dolayı gerektiği durumlarda çok dikkatli, temkinli ve tetikte olabilen reflekslere sahiptir. Zorlu hava koşullarında bulunduğu için temizlik ihtiyacını da kendisi giderir. Çok titizdir.

Bakımı
Sanshu bakımı sahiplerine karşı saygıda kusur etmediklerinden dolayı eğitim açısından kolaydır. Aynı zamanda zeki olma özelliği de buna eklenince komut öğrenme, öğretilenleri kavrama durumu çok kolaydır. Yavru oldukları dönemden itibaren, özellikle sekizinci haftadan itibaren eğitilmeleri ileride sosyalleşebilmeleri ve herkesle kolay geçinebilmesi açısından önemlidir. Tırnakları gerektikçe kesilmelidir.

Beslenme
Sanshu beslenmesi ırkına ve boyutuna uygun mamalarla sağlanmalıdır. Boyuna, yaşına, sağlık durumuna ve ırkına uygun olarak beslenme düzeni ve öğünü ayarlanmalıdır. Kilo durumu sürekli kontrol altında tutulmalı ve diyabet, obezite ihtimali bilinmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler