Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Schipperkee

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Schipperkee’nin bir diğer tabir edilen ismi Küçük Kaptandır. Schipperkee çok cesur, her an tetikte olan ve sevgisi bol bir köpektir. Boyutlarının küçük olmasına rağmen kendilerinden beklenmeyen üstün yetenekler gösterir. Bekçilik yeteneğinin ise muazzam olduğu köpek severler tarafından bilinir. Fedakar bir yapıya da sahip olmasından dolayı kendisine ailesine adeta adar. Yüksek enerjiye sahip oldukları için her gün egzersiz yapmak ister. Oyun sever olan bu ırk oyun oynamaya bayılır, oynamasa üzülür. Ailesine olan bağlılığının yanında çocuklarla da çok iyi anlaşır ancak her an tetikte olan bir köpek olması sebebiyle başka köpeklerle ve yabancı insanlarla anlaşamaz. Çok başına buyruk olması kötü huylarından biridir.

Temel Özellikleri
Schipperkee belirgin özellikleri aktif ve hiç yorulmak bilmeyen bir vücut sistemidir. Boyutları küçük ancak çoban köpeği olabilecek tüm vasıflara sahiptir. Konu birini gütmek ya da korumak olduğunda kuşkusuz bu köpek en iyilerindendir. Hiç şüphesiz bu köpek en çok Belçika bölgesinde görülse de meraklı yapısının çoban köpeği vasfının üzerine oturması Belçika’dan ziyade tüm dünyaya namını yaymasına neden olmuştur. Daha önce de belirtildiği gibi ailelerine karşı çok bağlı ve rahat yabancılara karşı ise çok temkinli ve tetikte olan bir ırktır. Vaktiyle kargo taşıyan atların yanında da yardımcılık rolü üstlenerek bekçilik vazifesi yapmıştır

Görünüş Ve Yapısı

Schipperkee görünüşü küçük ancak sivri kulaklarının başının üzerinde durmasıyla bilinir. Derisi sert bir şekilde üzerine kaplanmıştır. Kabarık olan tüy yapısı ise derisinin üstünü kapatarak kürk işlevi görmüştür. Boyun kısmını çevreleyen bir yapı vardır. Arka ayaklarında ön ayaklarına göre daha uzun ve yoğun tüyler vardır. Bu ırkın çoğunluğu siyah ya da sarı tonlarına sahiptir. Ağırlıkları 3 ile 9 kilogram arasındadır. Siyah ve yuvarlak bir burnu, simsiyah gözleri vardır. Kulaklarının yapısı sese olan hassasiyetine katkı sağlar.

Karakter Özellikleri
Schipperkee karakteri insanları sever ve onları memnun edip vakit geçirmeyi sever ancak özgürlüğüne düşkün yapısından dolayı kendi başına hareket etmekten daha çok hoşlanır. Eğer başında otoriter bir sahip olmazsa evin lideri gibi davranabilir. Yabancılara olan güvenmeme dürtüsünden dolayı tam bir bekçi köpeğidir. Ortada kötü bir niyet hissederse karşısındaki kişiye saldırmaktan çekinmez. Köpekler arasındaki iletişimde arkadaş olmak isteyenlere kolay kolay karşılık vermez. Daha çok ailesiyle o bağı kurar.

Bakımı
Schipperkee bakımı erken yaşta öğretilerek alıştırılmalıdır. Erken yaşta eğitilmediği durumlarda çok havlayabilir. Otorite ne kadar erken sağlanırsa o kadar iyidir. Tüyleri düzenli olarak temizlenmeli, egzersiz mutlaka yapılmalıdır.

Beslenme
Schipperkee beslenmesi kontrollü yapılmalıdır. Çünkü kilo kontrolü çok önemlidir. Uygun mamalar verilmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler