Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Silky Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Silky Terrier saf bir ırka mahsus Terrier ırkıdır. Aslına bakıldığında çeşitli haşereler ve farelerin avlanması için yetiştirilmiştir. Avcılık özelliğinin olmasının yanında arkadaş canlısı olma özelliği çok gelişmiştir. Bazı küçük köpek ırkları gibi huysuzluk sergilemez. Arkadaş canlısı ve samimi bir dosttur. Çoğu hayvanla anlaşıyor olsa da bunun sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için yavruluk döneminde iyi bir eğitim alması ve sosyalleştirilmesi gerekmektedir.

Temel Özellikleri
Silky Terrierin belirgin özellikleri sevecenliği ve yüz hatlarının ilginçliği ile bilinir. Oyun sever bir canlı türüdür. Aynı zamanda ev köpeğidir.

Görünüşü Ve Yapısı

Silky Terrierin görünüşü engin bir vücut yapısı, ince kemikler ve minyon bir tip üzerine oluşmuştur. V şeklinde dik ve tüylü kulakları vardır. Yuvarlak ve koyu renkli gözlere sahiptir. Kalça kısmında bir çıkıntı yer alır. Küçük ve yuvarlak burun yapısı simsiyahtır. Çene yapısı kafasıyla doğru orantılıdır. Ayaklarında bulunan beşinci parmak hayvansever camia tarafından ilgiyle karşılanır. Tüyleri uzun, yumuşak ve sıkı bir halde derisinin üzerine yapışır. Tüyleri iki yana doğru ayrılır. Uzun tüylere sahiptir ancak haddinden fazla uzadığı takdirde köpek için kısıtlama yaratabilir.

Karakter Özellikleri
Silky Terrierin belirgin özellikleri uyanık ve çok dikkatli olmasıdır. Bu en önemli özelliklerinden biri denebilir. Eğitim konusunda kolay olmasının sebebi zeki ve öğrenmeye hevesle yaklaşmasıdır. Kolay kolay havlayan bir köpek değildir. Çoğu Terrier ırkıyla ortak özelliklere sahiptir. Bulunduğu yeri kazma özelliği çok gelişmiştir. Hareketli, enerjik ve etrafa karşı duyarlı olması kazma isteğini artırmaktadır. Yürümeyi, koşmayı, yürüyüş yapmayı ve doğa gezilerini çok sever. Kucak köpeği denemez. Sahibine çok düşkün, çok sosyal ve dost canlısı bir ırktır.

Bakımı
Silky Terrierin bakımı çoğu köpeğe göre sahibini zorlar. Sık ve uzun tüyleri bakımını zahmetli yapar. Tüylerinin düğümlenme ihtimali hem köpeği hem de sahibini yorabilir. Her gün tüylerinin taranması halinde bu durumun yaşanmasının önüne geçilebilir. Her köpek için sürekli banyo gerekmese de bu ırk düzenli olarak yıkanmalıdır. Düzenli olarak yıkanmadığı takdirde tüy sağlığı bozulabilir.

Beslenme
Silky Terrierin beslenmesi ırkına özel kuru mamalarla sağlanmalıdır. Beslenme düzeni kontrol altında tutulmalı, yağlı gıdalar verilmemelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular