Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Tonkinese

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Tonkinese ilk olarak 1950’li yıllarda Amerika’da görülen bir kedi türüdür. Birman ve Siyam ırkının çiftleşmesi sonucu bu tür ortaya çıkmıştır. Anne ve babasına benzer özelliklere sahip olduğundan dolayı çok sevimli bir ırktır. Aynı zamanda çok insancıl özelliklere sahip olmasıyla da bilinir. İnsancıl özelliklere sahip olmasından dolayı her türlü ortama ayak uydurabilmektedir. Ev ortamı da ona göredir. Arkadaş canlı olmasıyla da bilinir. Dünyanın en eski ırklarından biri olmasından dolayı da geçmişte nesli tükenmek üzere olan bir ırktı. Ancak günümüzde yapılan çalışmalar sonucu bu durum ortadan kalkmıştır.


Temel Özellikleri
Tonkinese belirgin özellikleri genellikle rutin bir hayat tarzına uygun olarak inşa edilmiştir. Her gün aynı saatte oyun oynamak, yemek yeme onun için gerekli olan bir yaşam tarzıdır. İlgiye alışık bir hayvan olduğu için insanların ve sahibinin ilgisine sürekli muhtaçtır. İlgi veya sevgi görmediği zamanlarda derin bir depresyon dönemine girmektedir. Sahibine olan bağlılığından dolayı sürekli peşinde dolaşır ve bacağına sürtünür. İnsanlarla arası kötü değildir ancak sahibi dışındaki insanlarla sahibi gibi samimi olmaz. Sakin olmasına rağmen oyun oynamak ve eğlenmekten hiç sıkılmaz.

Görünüşü Ve Yapısı

Tonkinese görünüşü kaslı yapıya sahip olmasından dolayı dikkat çekici bir görünüme sahiptir. Kaslı bir yapıya sahip olması onu atletik ve çevik bir kedi yapar. Tüyleri ince ve kısa bir haldedir. Renkleri genellikle krem, şampanya, mavi ve gri tonlarındadır. Gözleri kocaman ve mavidir. Gözleri parlak bir görünüme sahiptir. Yüz ifadesi şaşkın bir haldedir. Bacakları ise uzundur.

Karakter Özellikleri
Tonkinese karakteri ev içerisinde bulunduğu zaman mutlaka oyalanacak ve eğlenecek şeyler bulur. Öncelikleri her zaman için sahibinden yanadır. Çocuklar ve hayvanlarla çok iyi anlaşan bir karakteri vardır. Ev içerisinde sürekli gezinir ve etrafı gözlemler.

Bakımı
Tonkinese bakımı tüylerinin düzenli aralıklarla taranıp tırnak bakımının yapılmasıyla sağlanır. Gerektikçe yıkanmalıdır.

Beslenme
Tonkinese beslenmesi kaliteli ve sağlıklı kuru ve yaş mamalarla yapılmalıdır. Kilo kontrolü göz önünde bulundurularak öğünleri belirlenmelidir. Suyu ve maması taze tutulmalıdır. Ev yemekleri verilmemelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Tweety Kedi Türleri / Cinsleri 0 344

Benzer konular