Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Tüysüz Collie

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Tüysüz Collie bekçi olma özelliğinin yanında çok iyi bir aile köpeği olma özelliğine sahiptir. Bu ırk kolay eğitilebilirdir. Ancak yine de erken yaşta sosyalleştirilip eğitilmelidir. Her ne kadar akıllı bir köpek olsa da nazik ve yumuşak bir şekilde yaklaşılmalıdır. Nazik bir şekilde yaklaşılmadığı takdirde çok huysuz ve gürültü yapmaya meyilli bir hale dönüşebilirler. Uyumlu bir köpek olan Tüysüz Collie yabancılarla, tanımadığı köpeklerle ve çocuklarla çok iyi anlaşır. Çekirdek aileler için de kalabalık aileler için de uygundur.

Temel Özellikleri
Tüysüz Collie belirgin özellikleri sahibine ve insanların hemen hemen tümüne sevecen olmasıdır. Huysuz olduğu ya da agresifleşip birine zarar verdiği pek görülmemiştir. Çocuklarla da çok iyi anlaştığı için ailelerin tercih edebileceği köpeklerden biri olabilir. Bekçi köpeği olduğu için çocukları ve sahibini sahiplenir.

Görünüşü Ve Yapısı

Tüysüz Collie görünüşü dikkatleri üzerinde toplayan bir köpektir. Estetik görünümü hem hayvan severler tarafından hem de diğer köpekler tarafından dikkat çeker. Uzun ve sık tüyleri ona asil ve endamlı bir görüntü verir. Genellikle kahverengi, siyah, açık kahverengi, bej, beyaza yakın tonlar tüylerinin rengidir. Bacaklarından kuyruğuna kadar uzun tüy tabakaları vardır. Gözleri yuvarlak ve koyu kahverengidir. Burun bölgesi yuvarlak ve siyahtır. Kuyruğu orta boyutlardadır.

Karakter Özellikleri
Tüysüz Collienin karakteri dost canlısı, yaşama sevinci yüksek, itaatkar, oyun sever, dolaşmayı sever ve mutlu bir yapıdadır. Çok üstüne gidilmedikçe ya da ona kaba davranılmadığı sürece daima mutlu ve uyumludur. Kaba davranıldığı vakitlerde hırçınlaşması onun duygusal olduğunun belirtisidir. Evin içinde ve dışında oyun oynamaktan çok mutlu olur. İlk kez köpek sahiplenecek kişiler için tavsiye edilmez ancak biraz tecrübe sahibi olan kişiler için uygun bir karakterdir.

Bakımı
Tüysüz Collienin bakımı uzun tüylere sahip olmadığı için kolay denebilir. Düzenli olarak taranması, gerektiği zamanlarda yıkanması ve tırnaklarının kesilmesi hayvan için gerekli ihtiyaçlardır. Günlük olarak gezdirilmesi gerekmektedir

Beslenme
Tüysüz Collienin beslenmesi kontrol altında tutularak sağlanmalıdır. Öğün düzeni ve gerektiği zamanda diyet programı kontrollü bir şekilde uygulanarak kilo dengesi korunmalıdır. Kuru mamalar beslenmesi için yeterli olacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular