Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Yavru kedi psikolojisi

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Yavru kedinin düşünme tarzını ve bu şekilde davranmasının nedenini anlamak için çaba göstermeye değer. Bu şekilde, onunla daha da yakın bir bağ kurabileceksiniz. Ayrıca bu çaba, ona zararlı davranışlardan uzak durma eğitimi vermenize yardımcı olacak, dolayısıyla onu evinizi paylaşmayı sevdiğiniz bir kedi haline getirecektir.

Yavru kediniz nasıl akıllı bir kedi haline gelir
Yavru kediler deneyerek öğrenir; mutluluk verici bir deneyimse, yavru kediniz bunu tekrarlamak isteyecektir. Tatsız bir deneyimse, bundan kaçınmaya çalışacaktır. Yavru kedinizin eğitimi söz konusu olduğunda, ödüllerin başarı sağladığı,unutmamanız gereken en önemli noktadır.Bağırmak kesinlikle sonuç vermez; bu yalnızca onu korkutacaktır.

Yavru kedinizi yapmasını istemediğiniz bir şeyden vazgeçirmek için, onun yapmasına izin verilen şeylerin çevresinde olumlu bir ortam oluşturun. Örneğin mobilyalarınızı tırmalamasını önlemek için, bunun yerine tırmalama tahtası kullanmaya teşvik edin. Heyecanlanmasını sağlayan bir aktivite merkezi yapmayı deneyin; çevresine oyuncaklarını yerleştirin, biraz kedi nanesi koyun ve aktivite merkezini kullandığında onu övün.

Kedinizle olan ilişkiniz eğlenceye ve oyuna dayanıyorsa ve ona vakit ayırıyorsanız, ayrıca onu meşgul etmek için çok sayıda harekete geçiren oyuncak sağlıyorsanız, kötü davranmak aklından bile geçmeyecektir. Kötü davranış çoğu kez yalnızca can sıkıntısının bir sonucudur.

Ne diye bunu yapıyor ki?

Normal bir davranış için bu kadarı fazla. Ancak bazen yavru kedinizin biraz garip görünen şeyler yaptığını fark edeceksiniz. İşte bazı açıklamalar.Yavru kedim niçin bir şeyleri emiyor?
Bazen yavru kedinizin bir battaniyeyi ya da bir oyuncağı emdiğini fark edebilirsiniz; bazı kişiler, uyandıklarında yavru kedilerini kendi kulaklarını emerken bile bulmuştur! Bunun net bir açıklaması yoktur; ancak muhtemelen, sütten daha erken kesilen yavru kedilerin, huzur bulmak için bir şeyleri emme olasılığı daha yüksektir. Belki de can sıkıntısından kaynaklanıyor olabilir; kedinizin dikkatini oyuncaklara çekmeye ve bu ilgiyi korumaya çalışın.

Kedilerin besin olmayan şeyleri yemesi Pika olarak adlandırılmaktadır. Kediler kumaş ya da ip gibi sindirimi bloke edebilen şeyler yiyorsa, Pika tehlikeli olabilir. Ayrıca bazı saksı bitkileri de kediler için toksik olabilir. Çimen yemek kediler için normaldir, bu konuda endişelenmeyin. Nadir durumlarda Pika bazı hastalıklarla bağlantılı olabilmektedir; bu nedenle endişelenmeniz halinde, duraksamadan veteriner hekiminizle iletişim kurun.

Yavru kedim niçin çok fazla uyuyor?
Kedilerin çoğu günde 13 ila 18 saat uyur; ancak bu süre onların kişiliğine ve yaşına bağlıdır. Yavru kedi muhtemelen daha fazla uyur. Gerçekten de, ilk doğduklarında, yavru kediler zamanın çoğunu uyuyarak geçirir. Bu, annelerinin yakınında kalmalarını, tek başlarına dolaşmamalarını ve kendilerini tehlikeye sokmamalarını sağlar.

Kediler geceyi seven hayvanlardır; bu nedenle, gün boyunca uyumaktan ve geceleri daha aktif olmaktan hoşlanırlar. Özellikle gün içinde yavru kedinizle oyun oynamak isteyen küçük çocuklarınız varsa ya da yavru kediniz 'gece çılgınlığına' eğilimliyse, bu durum karmaşık olabilmektedir. Gün içinde ve özellikle yatma zamanından önce yavru kedinizle oyun oynarsanız, gece uykusunu sürdürme şansınız daha yüksektir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular