Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Yavru Kedilerde Erken Öğrenme

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Yavru kedinizin ilk aylarda yaşadığı deneyimler, bütün hayatını etkileyecektir. Bu önemli dönemde ne kadar çok deneyim edinirse, yetişkin bir kedi olduğunda o kadar açık olacak ve size güvenecektir.

Anneler en doğrusunu bilir
Bir yavru kedinin ilk ve en önemli öğretmeni annesidir. Annesi yavrularına kürklerine ve pençelerine nasıl bakacağından tuvalet eğitimine kadar hayatta kalmak için ihtiyaç duyacağı her şeyi öğretecektir.

Hayatın başında öğrenilenler ömür boyu unutulmaz
Yavru kediniz sekiz haftalık olduğunda, annesinden gereken her şeyi öğrenmiş olur. Bundan sonra görevi siz devralacaksınız! Küçük tüylü dostunuz doğuştan avcıdır ve hayatta kalmak için mücadele etmeye programlanmıştır. Onun avlanma içgüdülerini tatmin etmek, (tırmıklama direğini kullanmak gibi) doğru davranışlara yönlendirmek ve onun güvenini, sevgisini ve itimadını kazanmak sizin görevinizdir.

Sizinle ve ailenizle yaşamak
Yavru kedinizin karakteri büyük ölçüde hayatının ikinci ve yedinci haftası arasında şekillenir. Eğer bu süreçte insanlarla fazla iletişimi olursa, büyüdüğünde utangaç olmama ihtimali daha yüksek olur. Yavru kedinizin ailenizin açık ve aktif bir üyesi olmasını istiyorsanız, en başından itibaren ona dokunmanız, konuşmanız ve okşamanız gerekir.

Günlük nesneler
Günlük hayat yavru kedinize başlangıçta tuhaf gelecek şeylerle doludur – örneğin arabaya binmek ya da halıyı süpürmenizi seyretmek gibi. Onu bunlara mümkün olduğunca erken alıştırın. Kedinizi günlük hayatla ne kadar çok tanıştırırsanız, kendine o kadar çok güvenecektir.

Farklı mamalar denemek
Vahşi doğada, büyük kediler doğal olarak farklı tatlar ve kıvamlar denerler. Bu nedenle, yavru kedinize henüz büyümeden farklı tatlar ve kıvamlar denetmeniz iyi bir fikir olacaktır – ayrıca bu ilerleyen zamanlarda beslenme programını çeşitlendirmenizi de kolaylaştırır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular