Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Yavru Kedilerde Mide Sorunları

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Tıpkı sizin gibi, yavru kedinizin sindirim sistemi de yediği besinleri enerjiye dönüştürür. Eğer sağlık sorunu varsa, midesi bu durumdan etkilenebilir ve kediniz ishal ve kabızlık gibi yaygın sorunlarla karşılaşabilir. Eğer yavru kedinizde bu semptomlardan biri mevcutsa, kontrol için veterinere götürmek iyi bir fikir olabilir.

Kusma
Eğer yavru kediniz ara sıra kusuyorsa, kaygılanacak bir durum yoktur. Bütün kediler gibi, kendisini zararlı maddelere karşı korumak için son derece doğal olarak kusacaktır. Ancak eğer yavru kediniz düzenli olarak kusuyorsa ve sağlığından endişe duyuyorsanız, yavru kedinizi veterinere götürün.

İshal
İshal yavru kedinizin mamasını değiştirmenizden, aşırı mama vermenizden ya da bir enfeksiyondan kaynaklanabilir. Yavru ediniz günde en az bir kez bağırsak hareketliliği göstermelidir, bu nedenle değişiklikleri izleyin. İshal sıvı kaybına neden olur ve bu da yavru kediniz için iyi değildir. Bilgi ve tavsiye için veterinerinize danışın.

Kabız
Yavru kedinizi kedi kumu tepsisinin üzerinde ıkınırken görürseniz, bu kabız olduğu anlamına gelebilir. İshal gibi kabız da beslenme değişikliği, aşırı beslenme ya da bir tür enfeksiyondan kaynaklanıyor olabilir. Eğer semptomlar 48 saatten daha uzun devam ederse, veterinerinize danışmak en doğrusu olacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular