Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Yeşil Yanaklı Amazon Papağanları(Amazona Viridgenalis)

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Yeşil Yanaklı Amazon Papağanları(Amazona Viridgenalis)
Kuşlar konusunda hepimizin ya doğuştan yâda sonradan oluşan tatlı bir merakı vardır. Bu merak bir kere dilimize değdiyse tadı asla gitmeyecek ve bundan sonra damağınızla bir ilişki içinde yaşayacaktır. Sizlere çok sevdiğiniz kuşlarla ilgili bilgiler verip ilginizin daha da güzel bir bilgi birikimiyle hat safhalara çıkmasını sağlayacağız. Kuşlar içinde sizler en iyi sırdaş ve dostluk yapacak kuş türü bize göce papağanlardır. Sizlerin düşündüğü kadar konuşma yeteneği olmasana sizleri mutlu edecek şebekelileri fazlasıyla vardır ve bu şebeklikleri siz mutlu olun diye yapan bir kuştur. Bu kuşların önemli özellikleri ve siz bu kuşu beslerken sizden beklediği daha güzel bir kuş olması için yapmanız gereken birden çok nokta vardır. Bu noktalar adım adım olmakla birlikte bu adımları takip ederek bu kuşun en iyi halde olmasını ve aranızda tatlı bir bağ olmasını sağlayacaktır. Nedir bu adımlar yavru yâda büyük bir papağan alırken seçtiğiniz papağanın özelliklere yatacak olması nedir. Konuşmayan bir orta yaşlı papağan konuşturmak için alınmaz konuşturmak istediğiniz papağan yavru olmalı ve yavaş yavaş bu düzeye gelmelidir. Peki, bir papağanı konuşturan şey nedir? Tabiki bu nokta ilgidir. İlgi hayvanı hem konuşturabilir hem de aranız da oluşacak duygusal evrensel bağın büyük ilk adımı olacaktır. Bu papağana ait özelliklere baktığınız zaman ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Yeşil Yanaklı Amazon
Yeşil yanaklı amazon papağanının ilk özelliği olarak konuşma ve taklit yeteneği konusunda iyi olmasıdır. Bu papağanların zaten hepsi konuşmuyor mu? Derseniz emin olun böyle bir durum yoktur ama yeşil yanaklı amazon papağanı bu iş için yaratılmış bir hayvandır. Bu hayvan alırken de konuşan bir hayvan olarak alınır yavru alınıp sizin yetiştirme şeklinizledir konuşur siz bu işi nasıl yapacaksınız. Bunun ilk adımı yukarda dediğimiz gibi ilgidir. Bu ilgi nasıl olacak? Onalar basit cümleleri tekrara edin bu cümleler aynı hecelerden oluşan baba dede gibi kelimelerdir. Bunu yaptıktan sonra yapacağınız bir diğer durum ise müzik dinletmek olacaktır. Müzik her şeyin ilacı olduğu gibi hayvanları eğitmek konusunda da etkilidir. Bundan sonra ki süreçte onunla yapacağınız sakin ve bazen de yüksek sesli konuşmalarda ona konuşma konusunda yardım edecektir. Bu hayvanlar ergenlik dönemlerini kolay atlatabilen aynı zaman da ise vücut gıdalarını takviyesini doğadan alan hayvanlardır. Bu hayvanlar evde olacağı için onlara en büyük gide ilaç la takviye vitaminlerdir. Şimdi bu hayvanlarda kafesler nasıl olmalı ve beslenme konusunda bilgi vereceğiz. Detaylı bilgi için alt başlık halinde geniş anlatalım.

Yeşil Yanaklı Amazonlar da Beslenme ve Kafes
Bu kuşlara orta boylu bir cins olarak bilinmekle beraber bu kuşlar için orta statü bir kafes yeterli olacaktır yani bu orta düzey nedir. Kanatlarını rahat olarak gerebiliyorsa yeterli olacaktır. Bunun yanın da kafeslerde olması gereneler salıncak suluk ve oyun alanıdır. Eğer geniş bir eve sahipseniz bu kafesi yerde beton dan yapıp yâda büyük bir tahta içine yapıp onalar oyun alanları ile daha kolye eğitim sağlarsanız.

Beslenme konusunda ise bu hayvanlar hazır yemle rahat rahat beslenebilen ve aynı zaman da yemiş hatta kabuklu yemiş konusunda çok sevdalı bir papağan olmakla bunlarda set yemişlere dayanıklı gagalar vardır yani merak etmenize gerek yoktur. Bu hayvanları aldığınız zaman sizler için tam bir hayvan dan dost olacak sıkılınca konuşacak kimseye anlatamadığınız derdinizi anlatacağınız yalnızlık alan asarlılar olacaktır. Sizlere şimdiden bu güzel dostlarla eğlenceli vakit dileriz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular