Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Amerikan Su Spanieli

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Amerikan Su Spanieli ırkı genel olarak iyi yüzücü olmalarından tanınırlar. Amerika’da genellikle ördek avlama faaliyetlerinde başarılı olmaları nedeniyle anılan bu köpekler 1800’lü yıllardan bu yana tanınan bir ırktır.

Temel Özellikleri
Amerikan Su Spanieli’nin belirgin özellikleri sıcakkanlı ve sadık olmalarıdır. Bunun yanı sıra sıcakkanlı olan ilişkilerin uzun süreli ve devamlı olmasını isterler aksi durumda yeterli düzeyde bağlanma sağlayamazlar.

Vücutlarında iki katlı tüy olması nedeniyle yılın her mevsiminde sağlıklı bir biçimde yaşamları sürdürebilirler ve bu kürk sayesinde iyi bir yüzücü olarak da anılmaktadırlar.

Görünüş ve Yapısı

Amerikan Su Spanieli’nin görünüşü kalın kürkleri nedeniyle diğer köpek ırklarından ayrışmaktadır. Kiloları ise 10 kilogram ile 25 kilogram arasında değişkenlik göstermekte olan bir köpek ırkıdır.

Kalın kürkleri nedeniyle diğer köpek ırklarından daha fazla tüye sahip oldukları görülse de kalınlık tüylerin katmanları ile ilgilidir.

Karakter Özellikleri
Amerikan Su Spanieli’nin karakteri oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedene özellikle eğitim esnasında cezalandırma ya da sert tavırlar nedeniyle içe kapanabilirler. Onlar için en iyi yöntem ödüllendirme olarak bilinmektedir.

Özellikle çocuklar ile iyi bir iletişimleri olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda yakınlarında bulunan çocukları korumak için gerekli tüm çabayı göstererek onların zarar görmesini engellemeye çalışırlar. Bu nedenle ev içinde uyumlu bir biçimde de yaşamlarını kolaylıkla sürdürebilmektedirler.

Bakımı
Amerikan Su Spanieli’nin bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken en temel mesele hareket ihtiyacının karşılanmasıdır. Yeterli egzersiz yapmadıkları durumlarda ev içerisinde bakımları zor olabilmektedir.

Bakımı konusunda da bir diğer konu tüylerinin düzenli taranmasıdır. Kalın bir kürkü olması nedeniyle bu ırk için uygun olan taraklar ile temizleme işlemleri yapılmalı, fazla tüylerin atılması sağlanmalıdır.

Beslenmesi
Amerikan Su Spanieli’nin beslenmesi ile ilgili olarak orta ırklardan mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir insan yiyeceklerinin yenmesi zararlı olabilmektedir.

Beslenme ile ilgili olarak köpeğin kendi ihtiyaçlarının da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Yaşların büyümesi ile birlikte mama türü değişkenlik gösterse de orta yaşlarda kuru köpek mamalarının tercih edilmesi uygundur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular