Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Avusturyalı Pinscher

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Tam bir aile köpeği olan Avusturyalı Pinscher, küçük hayvanları ve haşereleri yakalamakta çok başarılıdır. Tarlalarda sıkça beslenen türlerden biri olan Avusturyalı Pinscher, diğer köpek ve hayvanlarla anlaşmakta zorlanmaktadır. Çocuklarla ve insanlarla çok iyi anlaşan Avusturyalı Pinscher, oldukça hareketli ve enerjik yapıya sahiptir.

Temel Özellikleri
Avusturyalı Pinscherin belirgin özellikleri arasında, ev ve hayvanları korumadaki üstün yetenekleri yer almaktadır. Laboratuvar ortamında geliştirilen ırklardan bir tanesi olan Avusturyalı Pinscher, geniş arazilerde ya da evlerde bakıma uygundur. Avusturyalı Pinscher, ortalama 12 ila 14 yıl arasında yaşamını sürdürmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Avusturyalı Pinscherin görünüşü, oldukça sevecen ve dikkat çekicidir. Heybetli olmasının yanında, aşağı doğru sarkan kulaklarıyla dikkatleri üzerine çeken Avusturyalı Pinscher, iri kahverengi gözlere sahiptir. Ağız kenarları da aşağı doğru sarkan Avusturyalı Pinscher, siyah, beyaz ve kahverengi renklerinin karışımı tüylere sahiptir. Hızlı koşan ve atletik hareketlere yatkın olan Avusturyalı Pinscher, devamlı egzersiz halinde olmayı sevmektedir.

Karakter Özellikleri
Avusturyalı Pinscherin karakteri, uysal ve can yakın özelliklere sahiptir. Tarla ve geniş arazilerde ustaca yaşayan ve bu alanları koruyan Avusturyalı Pinscher, diğer hayvanlara da çobanlık yapmaktadır. Tarihten bugüne, çoban köpeği görevinde başarı elde eden Avusturyalı Pinscher, sahibine karşı itaatkar davranmaktadır. Günlük enerjisini gerekli şekilde harcadıysa, uysal ve sevecen davranışlar sergileyecektir. Kendisine görev verildiğinde çok mutlu olan Avusturyalı Pinscher, hareket halinde olmayı ve fiziksel aktiviteler yapmayı çok sever. Çocuklarla arası çok iyi olduğunda çocuklu ortamlarda kolaylıkla beslenebilir.

Bakımı
Avusturyalı Pinscherin bakımında, belli noktalara uymak ve programın dışına çıkmamak gerekir. İnatçı karakteri sebebiyle, eğitilmesi zor olan Avusturyalı Pinscher, bu süreçte sabırla eğitime tabi tutulmalıdır. İlk köpek bakma deneyimi olacak kişiler için uygun olmayan türlerden olan Avusturyalı Pinscher, enerjik olacağı ortamlarda beslenmeye uygundur. Çok fazla özel ilgiye ihtiyaç duymayan Avusturyalı Pinscher, her an koşabilmeli ve hareket halinde olmalıdır. Tüylerinin dökülmemesi için haftada bir taranması yeterli olacaktır.

Beslenmesi
Avusturyalı Pinscherin beslenmesinde, kaliteli markaların kuru köpek mamaları tercih edilmelidir. Kuru mama haricinde, veterinerin onay verdiği ek gıdalar da beslenmesine dahil edilebilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular