Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Minyatür Pinscher

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Minyatür Pinscher sahibine karşı sadık, koruma içgüdüsü bir hayli gelişmiş ve cesur bir ırktır. Sahibine karşı çok bağlıdır. Bunların yanı sıra bu ırk çok fazla şımartılmamalıdır. Yaşam alanı bakımından ev onun için en uygun yerdir. Soğuktan haz etmeyen bu tür için ev içerisindeki aktiviteler günlük enerjisini atması için yeter.

Temel Özellikleri
Minyatür Pinsher’ın belirgin özellikleri küçük ancak cesur olmasıdır. Oyunculuğu ile bilinen bu köpek aynı zamanda çok başarılı bir bekçi köpeği özelliğini alır. Küçük olmasına rağmen büyük bir köpek kadar cesurdur. Zeki ve estetik görüntüsü de görsel açıdan kendisini hoş kılar.

Görünüş Ve Yapısı

Minyatür Pinscher’ın görünüşü zarif bir yapıya sahiptir. Görüntü itibariyle ince ve kemikli bir buruna sahiptir. Vücudunun kaslı olmasından dolayı çevik bir haldedir. Bacakları, kuyruğu ince ve küçüktür. Kuyruğu ise düz ve uzun bir haldedir. Yumuşak ve büyük kulaklarının uçları sarkıktır. Tüyleri ise kısa ve düzdür. Kızıl, geyik kızılı, siyah yada sarıya yakın kahverengi tonlarına sahiptir.

Karakter Özellikleri
Minyatür Pinscher’ın karakteri bekçilik ve koruma güdüleriyle donatılmıştır. Enerjik, çevik ve hayat dolu bir yapıya sahiptir. Özgüven bakımından da çok sağlamdır. Çene yapısı gövdesi ile kıyaslandığında çok güçlüdür. Büyük köpek türlerine karşı bile özgüvenli ve cesur bir şekilde karşılık verirler. Yabancılara karşı tepki gösterme ihtimalleri çok yüksektir. Çocukların aşırı sıkması durumunda tepki gösterme durumları vardır. Fazla sevilmek de yapılarına uygun bir hal değildir. En kötü huylarından biri de şımarık bir yapıya sahip olmalarıdır.

Bakımı
Minyatür Pinscher bakımı çoğu küçük köpek türlerine göre kolaydır bunun nedeni ise tüylerinin kısa olmasıdır. Kısa tüylerinin bakımı çok rahat bir şekilde yapılır. Üç dört günde bir düzenli olarak tüylerinin fırçalanması gerekiyor. Soğuk bir ortam bu köpek için hiç uygun değildir.

Beslenme
Minyatür Pinscher beslenmesi kuru mama ile sağlanmalıdır. Kaliteli yavru mamaları da yavrular için uygundur. Minyatür Pinscher beslenmesinde ev yemekleri ve mama dışındaki hemen hemen çoğu yiyeceklerin verilmesi kesinlikle yasaktır ve çok tehlikelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular