Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Belçika Tervuren

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Belçika Tervuren çoban köpeği cinslerinden birisidir. Uzun yıllardan boyu Belçika’da çobanlık konusunda tercih edilmiş olmakla birlikte son yıllarda polis ya da asker köpeği olarak da görev yapabilmektedirler.

Çoban köpeği olmalarına rağmen uyumlu yapıları sayesinde gerekli eğitimlerden geçerek ev içerisinde de yaşayabilirler. Fakat ev ortamı kısıtlı olacağı için sık sık enerjilerini atabilecekleri ortamlara götürülmeleri gerekmektedir.

Temel Özellikleri
Belçika Tervuren’in belirgin özellikleri uyumlu olmaları ve eğitim sonucunda görevlerde başarılı olmaları olarak bilinmektedir. Hemen her ortamda kısa süreli uyum aşamasından sonra yaşayabilme becerilerine sahiptirler.

İnatçı yönleri de bulunmaktadır. Fakat bu durum yavru oldukları dönemlerde daha çok görülürken yaşı büyük olan cinslerin davranışlarının daha sakin olduğu bilinmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Belçika Tervuren’in görünüşü yeleli ve çok tüylüdür. Bu tüyler uzun ve estetik bir görüntü sunduğu için asil bir görünüşleri olduğu bilinmektedir. Mevsimsel olarak bu tüylerin dökülmeleri de doğal yapılarından kaynaklanmaktadır.

Çok farklı renk tonları yoktur. Genellikle kahverengi ve siyah karışımı bir kürke sahip olmakla birlikte aynı renklerin farklı tonlarını taşıyan cinsler de bulunmaktadır. Büyük bir köpektir, güçlerini vücutlarının dirençli yapısından almaktadır.

Karakter Özellikleri
Belçika Tervuren’in karakteri şunlardır:

Güvenlik, çobanlık ve koruma alanlarında tercih edilebilirler.
Çok hareketli olmayan fakat atılgan bir yapıları vardır.
İnsanlarla ve diğer hayvanlarla iyi bir iletişim kurabilirler.
Eğitim almaya uygun bir yapıları vardır.
Bakımı
Belçika Tervuren’in bakımı tüylerinin düzenli olarak taranması ve temizlenmesi ile yapılmaktadır. Haftada bir ya da iki defa taranmalar, tüylerin temizliği için yeterli bir bakım şeklidir.

Mevsim geçişlerinde tüy dökülmeleri yaşandığı için bu dönemlerde daha sık taranması halinde istenmeyen yerlerde tüy dökülmeleri ile karşılaşılmayacaktır.

Beslenmesi
Belçika Tervuren’in beslenmesi için yaşa uygun mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Yavru oldukları dönemde kuru mama onlar için uygun olmayacaktır. Bu nedenle büyüyene kadar kuru mamaların ıslatılarak tüketilmesi önerilmektedir.

Kilo alma riski göz önünde bulundurularak günde üç öğünden fazla mama tüketilmemesine özen gösterilmeli ve tercih edilen mamalar da azaltılmış yağ oranı ile hazırlanmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular