Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Brahma ve Cochin Tavuğu Arasındaki Farklar

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Brahma ve Cochin tavuğu oldukça benzer görünmektedir. İki tavuk ırkı da oldukça büyük 5-6 kg ağırlığa ulaşabilen tavuklardandır. İkisi de paçalı tavuk cinsleri arasında yer alır. Peki Cochin ve Brahma tavuklarını birbirinden nasıl ayıracaksınız.

Brahma tavuğu görünüş açısından oldukça standart ve genellikle siyah beyaz renklerdedir. Buff Brahma dediğimiz türü sarı ve kırçıllı renkler taşırken Dark Brahma türü gri renkte olabilmektedir.

Brahmanın aksine Cochin tavuğu oldukça çeşitli görünümlerde karşımıza çıkabilir. Onları renginden değil tüy yapısından ayırt edebilirsiniz. Çünkü hemen her renk ve desende Cochin tavuğu görebilmeniz mümkündür.

Cochin tavuğu, Brahma’ya göre daha tüylü ve paçalıdır. Paça kısmındaki tüyler yüzünden butları görünmez. Brahma’larda butları görebilmek mümkündür.

İbikleri farklıdır. Cochin tavuğunda ibikler tek sıra ve büyük şekilde iken Brahma’da küçük ve bezelye ibik denilen 3 sıralı görünümde ibikler vardır.

Brahma’ların kuyrukları orta uzunlukta iken Cochin tavuğu kuyruğu oldukça kısadır.

Brahma’ların sırtında U harfine benzer bir eğrilik yer almaktadır.

Cochinler, tüyleri yüzünden daha top gibi bir görünüme sahip; boynu, butları ve kuyrukları tüyler yüzünden rahatça seçilemeyen bir tür. Brahmalar ise daha dengeli bir görünüme sahip.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular