Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Fox Terrier (Smooth)

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Oldukça sakin bir tür olan Fox Terrier, minyatür ırklar arasında yer almaktadır. Sevimli görünümü, dik kuyruğu ve benekli tüyleriyle dikkat çeken Fox Terrier, İngiltere asıllı bir türdür. 1700’lü yıllarda ortaya çıkan Fox Terrier cinsi köpekler, Foxie olarak da adlandırılmaktadır. Terrier familyasına mensup olan Fox Terrier, bugün köpek yarışlarında boy göstermektedir.

Temel Özellikleri
Fox Terrierin belirgin özellikleri arasında, arkadaş canlısı hareketleri, sevgi dolu olması ve hareketli yapısı yer almaktadır. Ortalama 12 ila 15 yaşına kadar yaşamını sürdüren Fox Terrier, köpek ırkları arasında en centilmen tür olarak anılmaktadır. Teriyer familyasındaki en sevecen ve centilmen tür olan Fox Terrier, kısa boylu ve minyon yapıdadır. Sevimli bakışları ve itaatkar tavırlarıyla bilinen Fox Terrier, aile ortamında beslenecek ideal cinsler arasında yer almaktadır. Fox Terrier cinsi köpekler, küçük haşereleri yakalamada, tilkileri ve fareleri avlamada başarılıdır.

Görünüş ve Yapısı

Fox Terrierin görünüşü, minyon yapılı ve sevimlidir. Kulakları dik olmasına karşın, aşağı doğru sarkan bir tür olan Fox Terrier, küçük sevimli bir burna sahiptir. Burnunun ucu koyu kahve olan Fox Terrier, kahverengi, siyah ve beyaz renklerin karışımı kürklere sahiptir. Baskın olarak beyaz renkte tüyleri bulunan Fox Terrier, kızıl renkte ya da kırmızıya dönük kahverenginde tüylere sahip olabilir.

Karakter Özellikleri
Fox Terrierin karakteri, kolayca eğitilmesini ve sahibine karşı itaatkar tavırlar sergilemesini sağlamaktadır. Erken yaştan itibaren eğitime tabi tutulması, komutları daha kolay öğrenmesini sağlayacaktır. Küçüklükten itibaren sosyalleştirilmesi gereken Fox Terrier, yer yer kıskanç tavırlar sergileyebilir. Farklı hayvanlarla anlaşmakta güçlük yaşayan Fox Terrier, kıskandığında agresif tavırlar sergilemektedir.

Bakımı
Fox Terrierin bakımında, tüylerinin haftada en az 3 defa fırçalanmasına dikkat etmek gerekir. Tüyleri orta kalınlıkta olan Fox Terrier, çok fazla tüy dökmemektedir. Ayda 1 kez banyo yapması, hijyenini sağlaması için yeterli olacaktır. Tırnaklarının çok fazla uzamaması için düzenli şekilde törpü uygulanmalıdır.

Beslenmesi
Fox Terrierin beslenmesinde, kuru mama kullanılması yeterli olacaktır. Kiloya yatkınlığı bulunmayan Fox Terrier, gün içerisinde 2 öğün beslenmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular