Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Glen of Imaal Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Kısa boylu türlerden biri olan Glen of Imaal Terrier, uzun tüyleri ve bıyıklı yüzüyle tanınmaktadır. Yeni doğduğunda mavi, hardal rengi ya da kırmızı tüylere sahip olan Glen of Imaal Terrier, mavi renkli tüyleriyle dikkat çekmektedir. İnatçı ve hareketli bir tür olan Glen of Imaal Terrier, terrier ailesinin getirdiği avcılık özelliklerine sahiptir.

Temel Özellikleri
Glen of Imaal Terrierin belirgin özellikleri arasında, minyon yapısı ve tüy rengi yer almaktadır. Tüyleri uzun ve kalın olan Glen of Imaal Terrier, fare avlamada ve küçük haşereleri yakalamada üstün yeteneklere sahiptir. En nadir görülen ve sayısı oldukça az olan Glen of Imaal Terrier cinsi köpekler, aile ortamında yaşamaya oldukça yatkındır. Aile köpeği olarak sık sık tercih edilen Glen of Imaal Terrier, inatçı yapısının yanında sevecen ve eğlenceli bir türdür.

Görünüş ve Yapısı

Glen of Imaal Terrierin görünüşü, bu türün sevilmesindeki en büyük etkendir. Genellikle buğday tonlarında ya da kızıl tonlarda tüylere sahip olan Glen of Imaal Terrier, uzun tüyleriyle sevimli bir görünüm elde etmektedir. Açık renkli tüylere sahip olduğunda, mavi bir maskeye sahip olan Glen of Imaal Terrier, sırtında ve kuyruğuna yakın yerde ince mavi çizgi şeklinde tüylerle süslenmiştir. Savunmasız yerli ırk olarak tabir edilen Glen of Imaal Terrier, küçük ayakları, siyah burnu, tüylü sarkık kulakları ve oval gözleriyle tanınmaktadır.

Karakter Özellikleri
Glen of Imaal Terrierin karakteri, diğer köpeklere kıyasla daha hırslı ve inatçıdır. Küçük olduğu kadar inatçı bir ırk olduğundan, eğitimi zahmetli olabilir. Sakin, uysal, eğlenceli ve cana yakın bir tür olan Glen of Imaal Terrier, küçük yaştan itibaren eğitime alınmalı ve tüm komutları öğrenmesi sağlanmalıdır. Oyun oynamayı çok seven Glen of Imaal Terrier, enerji dolu ve çevik bir yapıya sahiptir.

Bakımı
Glen of Imaal Terrierin bakımını yaparken, tüylerinin katılaşmaması için düzenli tarama alışkanlığı oluşturulmalıdır. Tüy dökmemesi ve yumuşak tüylerinin olması için haftada en az 4 defa taranması gereken Glen of Imaal Terrier, orta seviyedeki bakımla sağlığını koruyabilir. Yaz aylarında tüyleri tıraş edilmeli ve derisinin nefes alması sağlanmalıdır. Enerjik olması sebebiyle, gün içinde sürekli aktif olmalı ve bol bol egzersiz yapmalıdır.

Beslenmesi
Glen of Imaal Terrierin beslenmesinde, sadece kuru mamalar kullanılmalıdır. 2 öğünden oluşan beslenme düzeni, Glen of Imaal Terrier için yeterli olacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular