Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Habeş Tavuğu

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
En sıra dışı görünen tavuk cinslerinden biri de Silkie olarak da bilinen habeş tavuğu cinsidir. Süs tavuğu türleri arasında en popülerlerden biri olan bu tavuk beyaz, gri ve altın renkte ipeğimsi tüylere sahiptir.

Oldukça sevimli olan habeş tavuk cinsi yılda yaklaşık olarak 100-120 yumurta verebilmektedir. Habeş tavuğu yumurtası rengi ise krem ve kahverengidir. Yumurtaları küçük-orta büyüklüktedir. Süs tavuğu olarak yetiştirilmesinin yanında eti için de beslenebilmektedir.

Görünüşlerinden ötürü dünyanın en güzel tavuğu olarak nitelendirilmektedirler. Ancak bu göreceli bir kavram. Kimine güzel gelmese de görünüş olarak sempatikler.

Arkadaş canlısı ve uysal özelliklere sahip olan habeş tavuğu, tüylü olmasına rağmen soğuk hava şartlarına dayanıklı değildir. Bu yüzden uygun iklim şartlarında beslenmesi tavsiye edilmektedir. Ortalama ağırlıkları ise 1,5-2 kg arasıdır.

Yumurtlama anlamında iyi bir tercih olamasalar da sahiplerine yakın davrandıklarından hatta bağlandıklarından sevilmek için bile beslenebilmektedir. Görünüş olarak komik olmalarının yanında kucağa gelirler hatta kendilerini sevdirmekten hoşlanırlar.

Habeş tavuğu fiyatı büyüklüğüne bağlı olarak 200 TL den başlamaktadır. Elbette piyasa koşullarına göre farklı fiyatlandırmalar uygulanabilmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular