Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kediniz Bir Gurme Olabilir Mi?

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Kedi dostlarımız gururlu ve çok farklı canlılardır. Yemek konusunda da bu kural geçerlidir. Bizler gibi sevimli dostlarımızın da kendi favori yemekleri vardır ve her kedinin ağız tadına göre yemek seçmesi normaldir. Kedim yemek seçiyor diye üzülmenize ve beslenme programının dışına çıkıldığı için endişelenmenize gerek yok. Evcil hayvan dostunuzun özel bir gurme kedi olması muhtemel. Bu kedi dostlarımızda çok sık rastlanılan bir durumdur. Gurme kedi pek çok yemeğe burun kıvırır ve bu sevimli dostların yemek seçebilme özelliği bulunur. Bu nedenle bir gurme kedi sahibiyseniz ne yapıp ne yapmamanız gerektiği konusunda bilgilenmelisiniz.

Bazı dönemlerde kedi dostlarımızın yemede titiz davranmalarına neden olan faktör yalnızca mamayla ilgili olmayabilir. Bazı durumlarda mama cezbedici olsa da gurme kediler yemeğini yerken belirli davranışlar sergilemenizi bekliyor olabilir. Bir de aşağıda saydığımız ipuçlarına uyarak yemek vermeyi deneyin:

1. Sevimli kedi dostlarımız genellikle yemek yerken izlenmekten hoşlanmaz. Bundan ötürü kedileriniz yemeklerini yerken huzurlu olmalarını ve sessiz bir ortamda bulunmalarını sağlamalısınız.

2. Kesinlikle sevimli dostların yemeğini kirli bir tabakta vermeyin. Çünkü bir gurme kedi asla yemeğini kirli tabakta yemez. Ayrıca tabağı temiz tutmanızda kedinizin sağlığı için yarar var.

3. Eğer gurme kedi dostunuz kuru mama yemekten hoşlanıyorsa ve birdenbire yemeyi keserse bunun nedeni büyük ihtimalle mamanın bayatlamış olmasıdır. Özellikle sıcak havalarda kuru mamalar bayatlar.

4. Eğer kedi dostlarımız her zamanki yaş mamaya burun kıvırıyorsa bu yemeğin soğuk olmasından kaynaklanabilir. Yaş mama buzdolabında saklanırken bazen tatlı kıvamını kaybeder. Soğumuş mamayı mikrodalga fırında biraz ısıtabilirsiniz. Böylelikle oda sıcaklığına ulaştığında yaş mamayı kedi dostlarımız zevkle tüketebilir.

5. Eğer kedi dostlarımız dışarıya sıkça çıkabiliyorsa bu onun atıştırmalık olarak çok yemek yeme fırsatına sahip olduğunu gösterir. Sıkça yiyebildiği için kediniz doymuş olabilir.

6. İnsanlar gibi kedi dostlarımız da yemek yeme konusunda sıcak havalardan etkilenebilir. İnsanlar gibi kediler de sıcak bir yaz gününde ağır bir yemeği yiyemez.

7. Genellikle gurme kedi sonunda pes eder ve gerçekten aç olduğunda yemeğini yer. Kedi dostlarınıza çok ilgili olmalısınız ama ne yaparsanız yapın yemeğini tamamen bitirmeden konsantrasyonunu dağıtmayın.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler