Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Petit Bleu de Gascogne

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Petit Blue de Gascogne büyüklük bakımından orta sınıfta değerlendirilen bir ırktır. Koku alma duyusu çok iyidir. Kalın ve yumuşak tüylere sahiptirler. Enerjilerini atmazlarsa hırçın bir hal alırlar. Çok dayanıklılardır. Koşmaya, yürüyüşe ve antrenmanlara bayılırlar. Apartman hayatı, kısıtlı bir yuva, kısıtlı bir ev onlara uygun değildir. Olmaları gereken yer tabiat ve doğaya müsait geniş yerlerdir.

Temel Özellikleri
Petit Blue de Gascogne belirgin özelliklerinin başında hareket etme kabiliyeti gerekir. Çevik, zayıf ve hızlı olduğu için inanılmaz bir enerjiye sahiptir. Yorulmak bilmeyecek kadar yüksek bir enerjisi vardır. Küçük bir yapıta sahip olduğu için de hareket kabiliyeti kendisini ve görüntüsünü sağlam kılar. Bu hareket kabiliyeti kaslarının da gelişmiş olmasını sağlar. Bunların yanında inatçı ve gururlu olma özelliklerini de karakterinde taşır. Her ne kadar geniş düzlükleri sevse de evde uyuması gerekir. Avını ise adım adım koklayarak izler. Dışarıda korkusuz efendisine karşı ise içten bir duygusallık besler.

Görünüş Ve Yapısı

Petit Blue de Gascogne doğrudan bir tazı tipinde olan fiziksel özelliklere sahiptir. Renkleri genellikle griy ve siyah karışımıdır. Kafa bölgesi daha koyu renklere sahip olmak üzere burnu yuvarlak ve siyahtır. Kulakları ise yanlara doğru eğilmiş bir yapıdadır. Bir tazı türü olduğundan dolayı da dimdik bir duruşa ve kaslı fizik yapısıyla dikkat çeker. Kuyruğu çok uzun değildir ve dik bir şekilde duruş özelliği kazandırır.

Karakter Özellikleri
Petit Blue de Gascogne karakteri çok zeki, aşırı inatçı ve güçlüdür. Tüm bu özellikleri onu tam bir av makinesi kılar. Kuyruğunun kalın ve dizine uzanması hızlı hareket etmesine ve kolay avlanmasına katkıda bulunur. İnatçı ve güçlü olan yapısı avını yakalama konusunda ona avantaj kazandırır. Kolay kolay pes etmez. Avına karşı yılmaz ve acımasız olmasına karşı sahibine ve ailesine karşı çok duygusal ve sadıktır.

Bakımı
Petit Blue de Gascogne bakımı yoğun ve kısa tüylere sahip olduğu için hafta iki kez taranması ve fırçalanması gerekir. Ölü tüylerin bünyesinden atılması gerekir. Tırnakları uzadıkça kesilmeli ve bakım yapılmalıdır. Av hayvanı olduğu için doğaya salındığı vakit gereken egzersizi yapmış olacaktır. Av yaptırılmadığı zaman da doğasında avcı özellikleri taşındığı için düzenli antrenman ve egzersiz yaptırılması zorunlu olacaktır.

Beslenme
Petit Blue de Gascogne beslenmesi kendi ırkına has formüle edilmiş ve üretilmiş olan kuru mamalarla yapılmalıdır. Çok hareketli oldukları için kilo problemi yaşamaları nadirdir. Ancak yine de kontrol edilmesinde fayda vardır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular