Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Petit Basset Griffon Vendien

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Petit Basset Griffon Vendien orta boyutlu doğa alanlarında, genellikle tavşan ve bazı ufak kemirgenlerin avında kullanılmıştır. Bu kemirgen türleri dışında tavşan gibi savunmasız olan başka hayvanların avlanmasında da kullanılır. Bu tür genellikle otlak ve çalılık alanlarda faaliyet göstermekten hoşlanır. Uysal ve ufak köpekler grubuna giriyor olsa da bunun altında çok azimli ve mücadeleci bir ruh yatar.

Temel Özellikleri
Petit Basset Griffon Vendien belirgin özellikleri en başta cesur olmalarıdır. Cesur olmalarının altında yatan sebep bir av köpeği olmalarıdır. Yıllarca avlarda kullanıldığı için hemen hemen çoğu duruma karşı tetiktedir ve bu alışkan olduğu bir durumdur. Avlarda avlanacak olan hayvanların yakalanmasında en büyük katkıyı bu ırk sağladığı için de inatçı yapısı bitmek tükenmez. Sahibi tarafından da sürekli bir görev verildiği için bu karakterini azimli yapar. Ailesi ve sevdikleri içinde ise çok sadık, sevimli ve duygusal bir yapısı vardır.

Görünüşü ve Yapısı

Petit Basset Griffon Vendien görünüşü uzun tüyleriyle ve sevecenliği ile dikkat çeker. Minyon bir tipi olmasına karşılık avcılık özelliğinin olması bacaklarını güçlü kılar. Uzun tüyleri genellikle beyaz, kahverengi ya da bu iki rengin karışımıdır. Uzun tüyleri gözlerinin üstünü örter. Simsiyah ve yuvarlak gözlere, öne doğru sarkan tüylü kulaklara sahiptir. Mutlu olduğu zamanlarda ağzını dili gözükecek şekilde açar. Boyutunun da getirdiği avantajla çok hareketli ve hızlıdır.

Karakter Özellikleri
Petit Basset Griffon Vendien karakteri dışa dönük, bağımsızlık duygusu gelişmiş ve arkadaş canlısıdır. Mutlu cins olarak bile tabir edildiği olmuştur. Bu ırk hem tanımadığı hayvanlarla hem de tanımadığı insanlarla arasında pozitif bir etki yaratarak iletişim kurar. Çok üzüldükleri zaman da çok mutlu oldukları zaman da çok fazla havlayarak bunu belli ederler.

Bakımı
Petit Basset Griffon Vendien bakımı uysal olması sebebiyle kolaydır. Uzun tüyleri gerektiği zaman taranmalı ve fırçalanmalıdır. Diş bakımı, tüy bakımı gerektiği zamanlarda yapılması gerekir. Tırnakları da uzadıkça kesilmelidir.

Beslenme
Petit Basset Griffon Vendien beslenmesi hayvanın yaşına, sağlık durumuna ve kilosuna göre kuru mamayla yapılmalıdır. Çok hareketli olduğu için su tüketimi biraz daha fazla olacaktır. Maması ve suyu daima taze olmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular