Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Basset Hound

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Çocuklu ortamlarda beslemek için en ideal türlerden biri olan Basset Hound, farklı görünümüyle dikkat çekmektedir. Sosis köpek olarak adlandırılan ırklardan biri olan Basset Hound, uzun vücudunun yanı sıra, oldukça kısa ayaklara sahiptir. Diğer köpeklerle ve hayvanlarla da çok iyi geçinen Basset Hound, oldukça uysal ve cana yakın bir türdür.

Temel Özellikleri
Basset Houndun belirgin özellikleri arasında, sosyal yapısı, cana yakın davranışları ve uysallığı yer almaktadır. Kulakları ve yüz derisi aşağı doğru sarkan Basset Hound cinsi, oldukça sevimlidir. Kulakları ve sırtı hassas olan Basset Hound, oldukça duygusal bakışlı gözlere sahiptir.

Görünüş ve Yapısı

Basset Houndun görünüşü, alışılmış köpeklerden farklı ve dikkat çekicidir. Kısa bacaklı ve uzun gövdeli türler arasında yer alan Basset Hound, uzun sarkık kulaklara sahiptir. Yapı itibariyle oldukça sakin olan Basset Hound, çocuklu ailelerin en iyi arkadaşı olabilir. Kısa ve pürüzsüz yapıdaki tüyleri, çeşitli renklerde olmaktadır. Karışık renkli tüyler, gün içerisinde dökülme yapmaz ve tüy sorunu oluşturmaz. Orta boylu olan Basset Hound cinsi, ortalama 28 cm ila 38 cm aralığında uzunluğa erişmektedir.

Karakter Özellikleri
Basset Houndun karakteri, oldukça ılımlı ve uyumludur. Çok sakin olmasının yanında, sabırlı ve sessiz bir türdür. Oyunları çok seven ve sosyal olan Basset Hound, çocuklara, diğer hayvanlara ve insanlara karşı sevecen yaklaşmaktadır. Mensup olduğu ailesini çok seven Basset Hound, yemek yemeyi çok sever. Duygusal bakışlı olmasının yanında, yeri geldiğinde inatçı hareketler sergileyebilir.

Bakımı
Basset Houndun bakımında, yemek düzenine ve temizliğine dikkat etmek gerekir. Düzenli şekilde tüylerinin taranması ve ölü tüylerin vücuttan arındırılması gerekir. Kulaklarının enfeksiyon kapma riski bulunduğundan, kulak kontrolü ve temizliğine dikkat edilmelidir. Yemek yemeyi çok sevse de obeziteye yatkın olduğundan, düzenli şekilde beslenmelidir. Çocukların sırtına oturmamasına ve kulaklarıyla oynamamasına dikkat etmek gerekir. Apartman dairesinde bakılmaya uygundur.

Beslenmesi
Basset Houndun beslenmesi için özel diyet listesi hazırlanmalı ve bu listeye uyum sağlanmalıdır. Sadece marka kuru mama ve yer yer yaş mamayla beslenmesi gereken Basset Hound, farklı besinlerden uzak tutulmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular