Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Sarı Başlı Amazon Papağanı(Amazona Oratrix)

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Sarı Başlı Amazon Papağanı(Amazona Oratrix)

Sarı başlı amazon papağanı sizler için bir dosttan öte olacak sırdaşlardır. Biz insanlar yalnız kalmaktan pek çok hoşlanmayız bununla birlikte evde bir ses olsun istemiz. Bunun için kuş türünde genel de beslenen muhabbet kuşları alsada çöz zor öğrenirler ve çok da çabuk unutabilirler bu kuşlardan biraz fiyat olarak farklı olsa kalite ve zevklerinizi tatmin etme konsun dada çok farklı hayvanlardır. Papağanlarla ilgili filmlerden gördüğümüz şeylerden yola çıkarak her papağan çok üst düzeyde konuşur gibi bir algı vardır. Bu doğru değildi. Bu hayvanların çok farklı çeşitleri alsada konuşanı bir elin parmaklarını geçmez ve her konuşanda çok iyi konuşmaz bu papağanların konuşan türü sarı enseli amazon ve diğer türleri olarak da birkaç kelime konuşur ve bu da sizin ilginizle olan şeylerdir yoksa bu durum oluşması imkânsız ve papağanınız konuşmaz. Anca diğer kuşlara göre daha tatlı ve insancıl olduklarımda büyük bir doğrudur. Bu kuşların hepsi de çok uzun yaşamaz kuşlara göre uzundur ama insanların bildiği gibi her papağan size yüzyıl yaşar diyorsalar bu da koca bir yalandır. Bizim amacımız sizleri bilgilendirmek olduğu için doğruları söylemek bizim görevimizdir. Papağanlar ve sarı başlı amazon ile ilgili sizlere çok daha geniş bilgilerle ışık tutalım ve sizlerin eğer böyle bir kuşu alıp büyütmek ve beslemek gibi düşünceniz varsa yardımımız olsun.

Sarı Başlı Amazon Papağanı

Sarı başlı amazon papağanı özellik olarak cinsleri içinde ve yaşamına uyum sağlayabilen ve bun u kolay yapan nadir cinsler içindedir. Bu papağan cinsleri çok olmasa da sizin ilginizle birlikte biraz konuşabilir. Sizin ilginiz diyoruz çünkü papağanların kendi konuşa hafızası olmadığı için taklit yoluyla öğrenirler sizler yanında sürek konuşur ve basit cümleler kurarsanız onun içinden kelime seçebilir. Bu kelimeler genel de bir bebeğin öğrendiği gibi basit sözcükler baba dede gibi tekrara meyilli sözcükler olmalıdır. Bunun yanı sıra bu papağanlar yem konusunda da sizleri yormaz ve çok da seçici davranmazlar. Bu hayvanların daha birçok önemli ve olumlu özelliği vardır. Bu özellikler içinde temiz bir hayvan ve şebek bir hayvandır. Ergenlik dönemi yaşayan hayvanlar içindeki papağanlardan biri olmakla birlikte 3 ve 4 yaşlarında ergenlik geçirir ve atlatırlar bunlar aynı zamanda çiftleşme döneminde fazla ses çıkaran bir cins oldukları için bu dönem de onlara tekse bir papağan seci açıp yatıştırmak zor olmaz. Sizler için genel özellikleri bu yönde olan bu paganların beslenme şartları kafes boyutları ve aynı zaman da yeme alışkanlıklarında da bahsedelim.
Sarı başlı amazon papağanı tam bir yeme delisidir yemeyi çok sever ama sizleri yoracak kadar seçicilik göstermez karma yerimler onlar için bir yeme seçeneği olduğu gibi bunu severler ve kabuklu yemişlerden de hoşlanırlar.

Sarıbaşlı Amazon Papağanı Yeme ve Kafes
Bu hayvanlar için sizlerin vitamin vermesi de gelişmişliğe bir örnek ve hızlı gelişimin bir yoludur bunu pet snoplar da bulabilirsiniz.

Kafes olarak da orta boyda yani 3o cm civarında olan bu kuşlar ortalama bir kafeste rahat yaşasa da her papağanda olduğu gibi salıncaklı kafeslerde bir başka mutlu olurlar onları sürekli kafeslerde tatmak sizler için yanıltıcı olur ve arada kafes üstüne alıştırın oradan da size şebeklik yapsın onlara mutlu olduğunuzu gösterin ki onlarda bunu devamlı yapsın bu kuşlar tam bir komedidir. Sizlere hayvan sevdiğiniz merak ettiğimiz ve ilgi gösterttiğiniz için teşekkür ederiz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular