Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

West Highland White Terrier

Mert

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
7,276
Aldığı Beğeni
1
Yaş
37
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
West Highland White Terrier küçük boyutuna rağmen aktifliğini daima sürdüren ve dayanıklı olmasıyla bilinen bir ırktır. Boyutuna bakıldığında beklenenin aksine kendine çok güvenen özgüven sahibi bir ırktır. Terrier türlerinden olan bu ırk özgürlüğüne çok düşkün bir hayvandır. Tam bir aile köpeğidir. Aile köpeği olmasının en önemli sebebi sadakatidir ancak bunun yanında bir diğer neden de zekasının yüksek olmasından dolayıdır. Sürekli hareketli ve dayanaklı olduğu için sağlam bir yapıya sahiptir. Çok çalışkan olmasıyla da bilinir. Çok çalışkan olmasının ve güçlü olmasının sebebi geçmişte fare avlamak için kullanılmasıdır. İşçi bir köpek de denebilir.

Temel Özellikleri
West Highland White Terrierin belirgin özellikleri yorulmak bilmeyen ve güçlü bir bünyeye sahip olması ile dünyaya ün salmıştır. Yüzünde zeki bir ifade taşıması ile dikkat çeker. Refleksleri çok yüksek olan bu köpek çok dikkatli yapısı ve olan her şeye anlık tepki vermesiyle de bilinir.

Görünüş Ve Yapısı

West Highland White Terrierin görünüşü kafatasının üst kısmının kubbe şeklinde nitelendirilmesiyle bilinir. Kafatasının üstünde sivri ve küçük tüylü kulaklara sahiptir. Gözleri simsiyah ve parlak bir görünüme sahiptir. Küçük ağzının yanında siyah bir burnu vardır. Bacakları sürekli hareket ettiği için güçlü, göğüs bölgesi ise adalelidir. Kuyruğunun uzunluğu ortalama olarak 15 cm’dir. Kuyruğu dik, zaman zaman ise eğilmiş bir halde durur. Tüyleri bir hayli uzun ve beyaz renktedir.

Karakter Özellikleri
West Highland White Terrierin karakteri üstüne gidilmediği sürece çocuklarla çok iyi anlaşan bir özelliktedir. Çok bir bekçi köpeği olmasının sebebi rahatsızlık duyduğu anlarda havlaması ve reflekslerinin yüksek olmasından dolayıdır. Boyutu küçük olsa da kendi çapında koruyucu bir mizaca sahiptir. Kedileri kovalarla ancak bunun sebebi oyun oynamak istemesinden dolayıdır. Çoğu zaman hayvanların geneliyle çok iyi anlaşır ve oyun oynar. Sahibiyle de eğlenmeyi ve oyun oynamayı çok sever. Çevresindeki her türlü canlıya ve insana genellikle sevecenlikler yapar.


Bakımı
West Highland White Terrierin bakımı uzun tüylerinin düzenli olarak taranmasını şart kılar. Gerektiği zamanlarda yıkanabilir. Düzenli olarak gezdirilmesi ve oyun oynatılması gerekir.

Beslenme
West Highland White Terrierin beslenmesi ufak köpeklere özel olan kuru mamalarla yapılmalı, suyu daima taze tutulmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Köpek Türleri / Cinsleri 0 309

Benzer konular