Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Cao de Serra de Aires

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Uzun tüyleri ve esrarengiz görüntüsüyle dikkat çeken Cao de Serra de Aires, özel ırklar arasında yer almaktadır. Maymun köpek ya da Portekiz çoban köpeği olarak bilinen Cao de Serra de Aires, oldukça zeki ve neşeli yapıdadır.

Temel Özellikleri
Cao de Serra de Airesin temel özellikleri arasında, sevimliliği, enerjikliği ve heyecanı yer almaktadır. Enerjisi yüksek bir tür olduğundan, aile ortamında ve çocukların yanında yaşamaya uygundur. Ailesine ve sahibine dostane şekilde bağlı olan Cao de Serra de Aires, yüzünü ve gözlerini kaplayan tüyleriyle tanınmaktadır. Çevresindeki herkesi neşelendiren ve mutluluğuna ortak eden Cao de Serra de Aires, diğer hayvanlarla da çok iyi geçinmektedir.

Görünüşü ve Yapısı

Cao de Serra de Airesin görünüşü, alışılmış köpeklerden çok farklıdır. Yere kadar uzayabilen tüyleriyle tanınan Cao de Serra de Aires, oldukça sıkı ve kalın tüylere sahiptir. Orta boylu köpek ırklarından biri olan Cao de Serra de Aires, kısa ve kalın bacaklıdır. Ayaklarını ve kuyruğunu dahi örten tüyleri, kendisine sevimli bir imaj çizmektedir. Ağzını açtığında sadece dili dışarı çıkan ve yüz hatları dahi belli olmayan Cao de Serra de Aires, sevimli 12 ila 18 kilogram aralığında ağırlığa sahip olabilir.

Karakter Özellikleri
Cao de Serra de Airesin karakteri, aile ortamında yaşamaya uygundur. Sevecen ve neşe dolu bir tür olan Cao de Serra de Aires, ailedeki tek evcil hayvan olmayı tercih etmektedir. Her zaman ilgilerin üzerinde olmasından hoşlanan Cao de Serra de Aires, oyun oynamaktan ve hareket etmekten mutluluk duyar. Eğitimi kolay olduğundan, sahibine karşı itaatkar tavırlar sergilemektedir. Erken yaşta sosyal şekilde büyütülürse, diğer hayvanlara ve yabancı kişilere karşı sıcakkanlı davranacaktır.

Bakımı
Cao de Serra de Airesin bakımında, tüylerinin taranmasına ve temizliğine dikkat etmek gerekir. Tüyleri uzun ve kalın olduğundan, taranmadığında birbirine karışabilir. Haftada bir banyo yapması, tüylerinin özenle kurutulması ve gerektiğinde kısaltılması, tüy sağlığı için yeterli olacaktır.

Beslenmesi
Cao de Serra de Airesin beslenmesi için özel kuru köpek mamaları kullanılmalıdır. Ek gıdaların verilmesinden önce, veteriner onayı alınması gerekir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular