Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Köpeğinizin Zihnini Okumak

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Neredeyse her gün kendimize köpeklerimizin davranışları hakkında sorular soruyoruz. Örneğin şunlar gibi: İyi hissediyor musun? Çukur kazmayı neden seviyorsun? Bütün o havlamalara gerçekten gerek var mı? Kuşkusuz, köpek psikolojisi karmaşıktır, ancak ne düşündüklerini ve hangi davranışı neden yaptıklarını anlamaya çalışmak son derece faydalıdır. Köpekler çeşitli sesler ve sinyaller kullanıyor olsa da, vücut pozisyonlarına ve yüz ifadelerine dikkat ederek köpeklerin dilinden nasıl anlayacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu sadece köpeğinizle sizi yakınlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda onu güvende ve sağlıklı tutmanızı da sağlar.

KÖPEK DAVRANIŞI VE PSİKOLOJİSİ
Köpeğinizin hareketleri nasıl hissettiğini size anlatabilir ve "köpekleri dilini" konuşamasanız da, köpek davranışlarını anlamak mümkün. Örneğin, önceden ev eğitimi vermenize rağmen kuralları çiğnemeye başladığında ne yaparsınız? Bu, sağlık sorunlarının bir işareti olabilir ve bu yüzden veteriner tarafından kontrol edilmelidir. Yavru köpeklerde eşyaları çiğneme davranışı yaygındır çünkü nasıl iletişim kuracaklarını öğrenmektedirler. Fakat köpekler bazen de endişe, korku veya saldırganlık yüzünden ısırır. Bu olumsuz davranışlar, en iyi sonucu ilk ortaya çıktıklarında müdahale edilmesi durumunda vermektedir bu nedenle köpeklerin davranışlarından endişe ediyorsanız her zaman veteriner tavsiyesine başvurun. Kısacası, garip ya da istenmeyen davranışlara neden olan pek çok sağlık sorunu mevcut ancak hareketlerine çok dikkat ederseniz, onu sağlıklı ve mutlu tutabilirsiniz.

KÖPEK BEDEN DİLİ
Köpekler vücutları söz konusu olduğunda son derece etkileyicidir. Vücut derken yüzleri, kulakları, kuyrukları ve genel duruşu içerir. Örneğin, eğer bir köpek kuyruğunu gizliyorsa, burnu buruşmuşsa, kulaklar arkada ve dudaklar hafifçe bükülmüşse bu, onun endişe duyduğunun kesin bir işaretidir. Ama kuyruğu aşağı inmiş ve kulakları dik şekilde sakinse, kafa yukarıda, ağız açık (biraz dil gösterecek şekilde) ve duruş sakinse, çok rahat olduğu ve oyun oynamak istediği anlamını taşır. Köpeğiniz çoğunu vücut duruşuyla ifade ettiği birçok ruh hali yaşıyor ve bunların hepsi çok önemli mesajlar içeriyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler