Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Minyatür Bull Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Minyatür Bull Terrier yaramaz ve sevgi dolu bir ırktır. Sert bir karaktere sahip olmalarının yanı sıra oyuna karşı çok düşkündür. Boyutuna ve yapabildiklerine karşın çok cesaretlidir. 1991 yılında bir tür olduğu kabul edilmiştir. Koruma duygusu çok gelişmiş olan bu canlı ailesine karşı da çok sadık bir yapıdadır. Çok zeki olduğu da bilinmektedir. Bir komutu öğrenebilmesi için yaklaşık olarak 30-40 tekrar yapması gerektiği söylenir.

Temel Özellikleri
Minyatür Bull Terrier’in belirgin özellikleri kendine özgür bir yapıdadır. Fiziksel anlamda güçlü bir köpek isteyenlerin sahiplenmek isteyeceği türde bir köpektir. Kafa yapısı ve vücudu üçgen şeklinde olan bu ırkın Bull Terrier ve Minyatür Bull Terrier olmak üzere iki çeşidi vardır.

Görünüş ve Yapısı

Minyatür Bull Terrier’in görünüşü kaslı ve güçlü bir yapıdadır. Renkleri genelde beyaz olsa da siyah, kızıl ve birden çok renge sahip olanları da vardır. Tüyleri kısa ve düz olmasından dolayı bu ırkın tüy bakımı ve diğer bakımlar çok kolaydır. Kafasının biçimi, göz yapısı ve kulaklarıyla köpek ırkları arasında görüntü itibariyle farklıdır. Dişi ve erkek arasında çok büyük fark yoktur. Kas bakımından ise erkek dişiden daha kaslıdır.

Karakter Özellikleri
Minyatür Bull Terier’in karakteri iyi bir eğitimden geçme şartıyla sakin, insanlara karşı uysal ve dengelidir. Koruma içgüdüleri çok gelişmiş olan bu ırk çok cesurdur. Cesur olmaları ise saldırgan olduğu anlamına da gelmemektedir. Bazı ülkelerde ise tasmasız dolaşmaları yasaktır. Sebebi ise çok iyi bir eğitim almadıkları zaman saldırgan ve tehlikeli olabilmektedirler. Ağızlık takılması gerekiyor ise de bu duruma yavaş yavaş alıştırılmaları gerekir.

Bakımı
Minyatür Bull Terrier’in bakımı tüylerinin kısa olması bakımından kolaydır. Kısa tüylere sahip olmasının dezavantajı ise kış mevsiminde üşümesidir. Enerjileri yüksek olan bir tür oldukları için dışarıda olabildiğince çok vakit geçirmeleri gerekir. İştahları çok açık olan bu ırka gerekenden fazla mama verilmesi sakıncalıdır.

Beslenmesi
Minyatür Bull Terrier’in beslenmesi çoğu köpekte olduğu gibi sağlık bakımından dikkat edilmesi gereken bir ırktır. Kaliteli mamaları tavsiye edilir. Tatlı, hamur işi gibi gıdalar diyabet sorununa neden olabilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular